Ministerstwo Edukacji i Nauki, GovTech Polska, Instytut Badań Edukacyjnych oraz Polska Agencja Prasowa rozpoczęli ogólnopolską kampanię informacyjną FakeHunter-Edu. Celem kampanii jest walka z dezinformacją i wskazanie, jak podchodzić do treści publikowanych w mediach społecznościowych i internecie.
Dość niespodziewanie w nowelizacji przepisów dotyczących pomocy obywatelom Ukrainy przewidziano możliwość rezygnacji z konkursów na stanowisko dyrektora szkoły. Sprawdź, na jakich zasadach będzie można obsadzić stanowisko dyrektora bez konkursu.
Ostatnie zmiany w Polskim Ładzie wywołały niemałe zamieszanie wśród pracowników szkoły zajmujących się księgowością. Dlatego warto zainteresować się nowym cyklem spotkań informacyjnych organizowanych przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową.
Ruch kadrowy to majowe wyzwanie każdego dyrektora szkoły. Zdobądź kompleksową wiedzę, jak mu sprostać.
3 383 zł, a od lipca 3 450 zł brutto – tyle na wynieść ustawowe wynagrodzenie minimalne w 2023 r. Dwukrotny wzrost pensji minimalnej zapowiedział niedawno rzecznik prasowy rządu. Jak podwyżka wpłynie na wynagrodzenia pracowników oświaty?
Podczas kolejnego spotkania na żywo przedstawię planowane rozwiązania w zakresie pracy zdanej.
Sprawdź, o czym warto było przeczytać w poprzednim tygodniu w Portalu Oświatowym
Przygotowanie i realizacja czy też koordynowanie projektów finansowych ze środków europejskich nie stanowi zadań pedagogicznych. Dlatego nie uprawnia do dodatku motywacyjnego. Na takim stanowisku stanął Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku w wyroku z 10 lutego 2022 r. II SA/Bk 10/22.
Czas na kolejne omówienie zmian w Kodeksie pracy, które wejdą w życie w sierpniu 2022 r. Tym razem kilka słów o nowych rodzajach zwolnień i urlopów.
Krajowy Plan Odbudowy ma zapewnić wsparcie dla polskiej gospodarki po kryzysie wywołanym pandemią. Część z tych środków będzie mogło być przeznaczone również na cele oświatowe.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty