Informacje o egzaminie gimnazjalnym 18–20 kwietnia 2018 r.

Data publikacji: 17 kwietnia 2018 r.
Poleć znajomemu
Informacje o egzaminie gimnazjalnym 18–20 kwietnia 2018 r.

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała harmonogram egzaminu gimnazjalnego. Egzamin potrwa od środy do piątku. Ogólnopolskie wyniki egzaminu gimnazjalnego będą ogłoszone 15 czerwca br.

Harmonogram przeprowadzenia egzaminu gimnazjalnego

Dzień

Przedmiot(y)

Godzina rozpoczęcia

Czas trwania

18 kwietnia

historia i wiedza o społeczeństwie


język polski

9:00

przerwa

11:00

60 minut

90 minut

19 kwietnia

biologia, chemia, fizyka, geografia


matematyka

9:00

przerwa

11:00

60 minut

90 minut

20 kwietnia

język obcy (poziom podstawowy)


język obcy (poziom rozszerzony)

9:00

przerwa

11:00

60 minut

60 minut

W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony o:

  • 20 minut – w przypadku historii i wiedzy o społeczeństwie, przedmiotów przyrodniczych oraz języka obcego na poziomie podstawowym,
  • 30 minut – w przypadku języka obcego na poziomie rozszerzonym oraz
  • 45 minut – w przypadku języka polskiego i matematyki.
Ogólnopolskie wyniki egzaminu gimnazjalnego będą ogłoszone 15 czerwca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie, natomiast zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego uczniowie otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem szkolnym (22 czerwca br.).

192 różnego rodzaju arkusze

Na tegoroczny egzamin gimnazjalny CKE we współpracy z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi przygotowała 192 różnego rodzaju arkusze, w tym:

  • 102 arkusze z historii i wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, przedmiotów przyrodniczych i matematyki w języku polskim i litewskim oraz
  • 90 arkuszy i 36 płyt z języków obcych nowożytnych.

E-ocenianie na egzaminie gimnazjalnym z matematyki

Rozwiązania zadań otwartych z matematyki uczniów gimnazjów z terenu wszystkich ośmiu okręgowych komisji egzaminacyjnych zostaną ocenione z wykorzystaniem elektronicznego systemu oceniania (tzw. e-ocenianie). Podczas egzaminu uczniowie zapiszą rozwiązania zadań otwartych na wyznaczonych stronach w arkuszu egzaminacyjnym. Po egzaminie rozwiązania zadań nie trafią do egzaminatorów w wersji papierowej. Rozwiązania zadań otwartych zostaną zeskanowane w komisji okręgowej, a egzaminatorzy będą oceniali poprawność rozwiązań, korzystając ze skanów i specjalnego oprogramowania (scoris® Assessor) na ekranie komputera. W związku z tym bardzo ważne jest, aby uczniowie zapisywali rozwiązania zadań wyraźnie czarnym tuszem lub atramentem.

Więcej, w tym o kodowaniu arkuszy, przeczytasz tutaj>>

Źródło:

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel