"Nie daj się na drodze" - konkurs dla uczniów

Data publikacji: 22 maja 2012 r.
Poleć znajomemu

Michelin Polska S.A. zaprasza uczniów gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej w wieku 13-19 lat do udziału w konkursie „Nie daj się na drodze!”. Konkurs jest częścią międzynarodowej akcji edukacyjnej.

Film lub zdjęcia dotyczące bezpieczeństwa na drodze

Zadaniem uczestników jest nagranie krótkiego filmu lub zrobienie zdjęcia dotyczącego bezpieczeństwa na drodze, uwzględniającego zagrożenia, z jakimi może spotkać się niechroniony uczestnik ruchu drogowego (pieszy, rowerzysta) lub niedoświadczony kierowca.

Materiał powinien mieć charakter edukacyjny tzn. być skierowany do innych uczniów i promować prawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego oraz zwracać uwagę na najczęściej popełnianie błędy na drodze, takie jak:

  • brak rozwagi, ostrożności na drodze,
  • używanie telefonu podczas prowadzenia pojazdu, przechodzenia przez jezdnię, jazdy rowerem,
  • nieuważna lub niebezpieczna jazda rowerem,
  • zabawa na drodze (gra w piłkę, jazda na deskorolce/rolkach itp.),
  • brak dbałości o widoczność na drodze po zmroku.
Przygotowany film lub zdjęcie należy wysłać poprzez stronę internetową http://www.rosype.michelin.pl/ do 10 czerwca 2012 roku.

Jeden uczestnik może dokonać kilku zgłoszeń w każdej kategorii: film, fotografia. Wyboru Laureatów Konkursu dokona Jury Konkursu składające się z ekspertów ds. ruchu drogowego.

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel