Podwyżek dla nauczycieli nie będzie też w 2015 r.

Anna Trochimiuk

Anna Trochimiuk

Data publikacji: 26 sierpnia 2014 r.
Poleć znajomemu

1 września nauczyciele rozpoczną kolejny rok szkolny bez podwyżki wynagrodzenia zasadniczego. Wszystko wskazuje na to, że w 2015 roku także nie mają co liczyć na wzrost wynagrodzenia. Minister Edukacji Narodowej nie widzi możliwość zmiany płacy nauczycieli w kolejnym roku.

Pensje nauczycieli osiągnęły zadowalającą wysokość

W latach 2006 - 2012 wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli wzrosło średnio o 1.000 zł. Wzrost wynagrodzeń zakończył się jednak 1 września 2012 r. i od tego momentu nauczyciele nie otrzymali podwyżek. W 2014 roku również resort edukacji nie zmienił wysokości wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli. Pisaliśmy o tym w artykule: „Nauczyciele kolejny rok bez podwyżek”.

W 2015 roku także nauczyciele nie będzie podwyżek dla nauczycieli. Sytuacja budżetowa państwa jest niełatwa, a w ciągu ostatnich lat nauczyciele finansowo zyskali sporo - powiedziała Minister Kluzik - Rostkowska w wywiadzie dla Radia dla Ciebie - w związku z tym nie widzi możliwość podwyższenia pensji zasadniczej nauczycieli.

Źródło:

  • Rozmowa z Minister Edukacji Narodowej Joanną Kluzik - Rostkowską w Polskie Radio RDC z dnia 26 sierpnia 2014 r.
Opracowanie: Anna Trochimiuk

Powiązane porady i dokumenty

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel