Prywatność dzieci w cyfrowym świecie - bezpłatne seminarium GIODO

Data publikacji: 16 maja 2014 r.
Poleć znajomemu
Dokument archiwalny

Do 22 maja dyrektorzy szkół i nauczyciele mogą zgłosić chęć udziału w bezpłatnym seminarium, które odbędzie się 29 maja 2014 r. w Warszawie. Tematem seminarium będą zagadnienia związane z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności dzieci i młodzieży.

„Twoje dane - twoja sprawa.” - podsumowanie programu

Seminarium jest podsumowaniem IV edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane - twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”. Tegoroczne seminarium dla przedstawicieli sektora oświaty - dyrektorów, koordynatorów, nauczycieli oraz ekspertów w dziedzinie edukacji będzie poświęcone szerokiemu spektrum zagadnień związanych z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności dzieci i młodzieży. Podczas seminarium zostaną również przedstawione wybrane działania edukacyjne szkół i placówek doskonalenia nauczycieli w ramach Programu oraz wręczone nagrody i wyróżnienia laureatom konkursów organizowanych w ramach IV edycji Programu. Wydarzeniem towarzyszącym seminarium będzie wystawa prac konkursowych - komiksów przygotowanych przez uczniów oraz możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji z ekspertami Biura GIODO.

W programie:

 • otwarcie konferencji i uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów,

 • prywatność w cyfrowym świecie - wykłady,

 • wymiana doświadczeń i dobrych praktyk - dyskusja,

 • prezentacja działań podejmowanych przez uczestników IV edycji Programu,

 • wystawa prac konkursowych,

 • konsultacje z ekspertami Biura GIODO.

 • Seminarium odbędzie się w 29 maja 2014 r. w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście 66 o godz. 10.00.
  Rejestracja na seminarium możliwa jest wyłącznie za pomocą formularza umieszczonego na stronie internetowej GIODO pod adresem: https://rejestracja.giodo.gov.pl/tdts2014/ Udział w seminarium jest bezpłatny. Zgłoszenia będą przyjmowane do 22 maja 2014 roku. Liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale w seminarium decyduje kolejność zgłoszeń.

  Źródło:

 • strona internetowa Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. 

 • Sprawdź inne nasze serwisy

  Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

  wiper-pixel