Sprawdź autokar przed wyjazdem na wycieczkę

Anna Trochimiuk

Anna Trochimiuk

Data publikacji: 24 czerwca 2014 r.
Poleć znajomemu

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło stronę internetową, na której - po wprowadzeniu numeru rejestracyjnego pojazdu - można dowiedzieć się czy autobus lub autokar, którym dzieci mają jechać na wycieczkę, obóz czy kolonie, ma ważne badania techniczne, aktualne OC oraz czy nie jest oznaczony jako wycofany z ruchu.

Sprawdź autobus przed wyruszeniem w trasę

Usługa „Bezpieczny autobus” wyświetla informacje gromadzone od momentu pierwszej rejestracji autobusu w Polsce. Pozwala sprawdzić m.in.:

  • czy pojazd posiada ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,
  • czy pojazd posiada ważne obowiązkowe badanie techniczne wraz z informacją kiedy powinno się odbyć kolejne badanie,
  • stan licznika odnotowany podczas ostatniego badania technicznego (uwaga: system gromadzi informacje o stanie licznika począwszy od 2014 roku),
  • dane techniczne, takie jak liczba miejsc czy masa pojazdu,
  • czy pojazd jest oznaczony obecnie w bazie jako wyrejestrowany lub kradziony.
Wszystkie te dane pochodzą z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Sprawdzenie autobusu w systemie pozwala na wstępną weryfikację stanu pojazdu.
Aby sprawdzić autobus wejdź na stronę www.bezpiecznyautobus.gov.pl i wpisz numer rejestracyjny, który znajduje się na tablicy rejestracyjnej pojazdu.
Zobacz także film promujący stronę na youtube>>.
Skorzystanie z usługi "Bezpieczny autobus" nie zastąpi kontroli przeprowadzanej przez Policję lub Inspekcję Transportu Drogowego, które bezpośrednio sprawdzą na miejscu zarówno pojazd, jak i kierowcę.

Źródło:

Opracowanie: Anna Trochimiuk

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel