Test bezpieczeństwa sprawdzi wiedzę pierwszoklasistów

Agnieszka Stebelska

Data publikacji: 19 listopada 2012 r.
Poleć znajomemu

Od 19 do 23 listopada 2012 r., w ramach Klubu Bezpiecznego Puchatka odbywa się test, dzięki któremu dzieci będą mogły utrwalić wiadomości, dotyczące bezpieczeństwa w domu, w drodze do szkoły i w szkole. Ogólnopolski test wiedzy o bezpieczeństwie skierowany jest do wszystkich pierwszoklasistów.

Od 19 do 23 listopada 2012 r., w ramach Klubu Bezpiecznego Puchatka odbywa się test, dzięki któremu dzieci będą mogły utrwalić wiadomości, dotyczące bezpieczeństwa w domu, w drodze do szkoły i w szkole. Ogólnopolski test wiedzy o bezpieczeństwie skierowany jest do wszystkich pierwszoklasistów.

15 pytań w 3 aspektach bezpieczeństwa

W teście weźmie udział ponad 250 000 pierwszoklasistów z całej Polski z 8000 szkół podstawowych, którzy przez ostatnie tygodnie razem z Puchatkiem poznawali wiedzę o tym, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły oraz spędzić bezpiecznie czas w szkole i w domu.

Test wiedzy o bezpieczeństwie obejmuje 15 pytań w trzech aspektach:

  1. bezpieczeństwo w domu,
  2. bezpieczeństwo w szkole,
  3. bezpieczeństwo w drodze do szkoły.
Test przygotowany jest w formie pisemnej, jak i obrazkowej. Można również odsłuchać pytania, czytane przez lektora.
Do każdego pytania podane są trzy odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa. Wybraną odpowiedź trzeba zaznaczyć, klikając myszką na kwadrat, znajdujący się obok.

Po zakończeniu testu dzieci otrzymają informację, ile poprawnych odpowiedzi wybrał, a także będą mogły sprawdzić, które odpowiedzi są poprawne, a które nie.

Rodzice i nauczyciele zaangażowani w przeprowadzanie testu
Organizatorzy zachęcają wszystkich nauczycieli, a także rodziców, by w ramach testu sprawdzić wiedzę dzieci o bezpieczeństwie i przypomnieć, jak unikać zagrożeń.
Test można wykonać na stronie internetowej Klubu Bezpiecznego Puchatka: http://www.bezpiecznypuchatek.pl/dla-dzieci/test-wiedzy.html
Gotowe materiały edukacyjne ze scenariuszami zajęć

„Klub Bezpiecznego Puchatka” jest programem edukacyjnym, którego celem jest poprawienie bezpieczeństwa najmłodszych uczniów klas podstawowych. W ramach programu zostały przygotowane materiały edukacyjne wraz ze scenariuszami lekcyjnymi, opracowane przez nauczycieli - metodyków przy współpracy ze specjalistami z Biura Prewencji i Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Przygotowana książeczka ma za zadanie pomóc w przekazaniu dzieciom niezbędnej wiedzy o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy. Ponadto, na stronie można skorzystać z materiałów dla rodziców i dla dzieci.

Materiały edukacyjne do pobrania: materiały dla nauczycieli.

Źródło informacji:

  • Strona internetowa: http://www.bezpiecznypuchatek.pl/
Opracowanie: Agnieszka Stebelska

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel