Wynagrodzenie za urlop pracowników niepedagogicznych

Data publikacji: 4 czerwca 2012 r.
Poleć znajomemu
Pytanie: Pracownik był zatrudniony w naszej szkole przez 5 lat na ½ etatu. Od 1 marca umowa o pracę została zmieniona i pracuje on na 0,375 etatu. Jego wynagrodzenie składa się z wynagrodzenia zasadniczego, wysługi lat oraz stałej premii. Czy w tej sytuacji wynagrodzenie urlopowe należy ustalić proporcjonalnie do wymiaru etatu obowiązującego w miesiącu wykorzystywania urlopu, czy należy obliczyć średnią ze wszystkich miesięcy bieżącego roku?

W analizowanym stanie faktycznym wyróżnione zostały trzy składniki wynagrodzenia pracownika szkoły - wynagrodzenie zasadnicze, dodatek stażowy, a także stała premia. Nie tylko dwa pierwsze, ale także trzeci składnik należy uznać za składniki ustalone w stałej wysokości, brane pod uwagę przy obliczaniu wynagrodzenia za urlop. Premia jest bowiem wypłacana co miesiąc, a jej wysokość jest stała, co przesądza o jej roszczeniowym charakterze. Sprawdź, jaki to ma wpływ na wysokość wynagrodzenia urlopowego w szkole!

Pozostało jeszcze 70% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu Oświatowego a wraz z nim:
Aktualne informacje o zmianach w przepisach
Największa baza narzędzi dla szkół
Baza 7000 porad prawnych dla dyrektorów szkół oraz kadrowych w oświacie
Konkretne odpowiedzi ekspertów w poradni i na czacie

Możesz zrezygnować z odnawiania subskrypcji w dowolnym momencie

Jeśli posiadasz już konto

Zaloguj się:

Adres e-mail:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql