Pracownik pracodawcą a zarazem pracodawca pracownikiem w przedszkolu niepublicznym

Tomasz Biegański

Specjalista z zakresu prawa pracy i prawa oświatowego
Data publikacji: 28 lutego 2012 r.
Poleć znajomemu
Dokument archiwalny
Pytanie: Czy dwie osoby fizyczne, które prowadzą wspólnie przedszkole niepubliczne mogą wzajemnie podpisać ze sobą umowy o pracę?
Nawiązując stosunek pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy pod kierownictwem pracodawcy (art. 22 § 1 kp).   Zawarcie dwóch umów, w których te same osoby występowałyby względem siebie zarówno w charakterze pracownika, jak i pracodawcy w tym samym miejscu pracy należy uznać za niedopuszczalne.

Pozostało jeszcze 84 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu Oświatowego a wraz z nim:
Aktualne informacje o zmianach w prawie (24h/dobę)
Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h )
E-szkolenia, webinaria na żywo i bazę ponad 700 narzędzi

Sprawdź, co oferuje Portal Oświatowy »
Uzyskaj dostęp do portalu »

Jeśli posiadasz już konto - zaloguj się:

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Nie pamiętam hasła »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel