Nie będzie już stanowiska Pełnomocnika Rządu ds. bezpieczeństwa w szkołach

Monika Fidler

Monika Fidler

Data publikacji: 14 kwietnia 2016 r.
Poleć znajomemu
Nie będzie już stanowiska Pełnomocnika Rządu ds. bezpieczeństwa w szkołach

Od 13 kwietnia br. zlikwidowane zostało stanowisko Pełnomocnika Rządu ds. bezpieczeństwa w szkołach. Aktualnie obowiązki te są pełnione przez podsekretarza stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Bezpieczeństwo w szkołach w rękach podsekretarza stanu w MEN

Rozporządzenie Rady Ministrów z 5 kwietnia 2016 r. w sprawie zniesienia Pełnomocnika Rządu do spraw bezpieczeństwa w szkołach zniosło stanowisko, które funkcjonowało od 2014 r. Do zadań Pełnomocnika należało inicjowanie, koordynowanie i monitorowanie działa dotyczących podwyższenia bezpieczeństwa w szkołach. Z tych zadań przedstawiał Radzie Ministrów półroczne sprawozdanie ze swojej działalności.

Aktualnie zadania związane z bezpieczeństwem w szkołach i placówkach oświatowych pełni podsekretarz stanu w MEN.

Z związku z powyższymi zmianami utraciło moc rozporządzenie Rady Ministrów z 23 grudnia 2014 r. w sprawie ustanowienia Pełnomocnika Rządu do spraw bezpieczeństwa w szkołach (Dz.U. poz. 1886).
  • Rozporządzenie Rady Ministrów z 5 kwietnia 2016 r. w sprawie zniesienia Pełnomocnika Rządu do spraw bezpieczeństwa w szkołach (Dz.U. poz. 489).

Opracowanie: Monika Fidler

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel