Odprawa i ponowne zatrudnienie nauczyciela po zwolnieniu z art. 20 KN

Agnieszka Kosiarz

Agnieszka Kosiarz

Specjalista z zakresu prawa oświatowego, ma wieloletnie doświadczenie na stanowisku specjalisty w MEN oraz inspektora w Wydziale Oświaty i Wychowania
Data publikacji: 20 maja 2010 r.
Poleć znajomemu
Pytanie: Czy można zwolnić nauczyciela z art. 20 KN wypłacając mu należną odprawę  i ponownie zatrudnić na zastępstwo za nauczyciela przebywającego na urlopie dla poratowania zdrowia nie naruszając dyscypliny budżetowej? Czy  odprawa w takim wypadku powinna być wypłacona? Czy  nauczyciel, któremu wypłacono wcześniej odprawę z art. 20 KN w jednym zakładzie pracy (brak możliwości dalszego zatrudnienia) może podjąć pracę w innej placówce oświatowej nie rezygnując z odprawy?

Pozostało jeszcze 86 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu Oświatowego a wraz z nim:
Aktualne informacje o zmianach w prawie (24h/dobę)
Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h )
E-szkolenia, webinaria na żywo i bazę ponad 700 narzędzi

Sprawdź, co oferuje Portal Oświatowy »
Uzyskaj dostęp do portalu »

Jeśli posiadasz już konto - zaloguj się:

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła
Nie pamiętam hasła »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Strona używa plików cookies.
Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się jaki jest cel używania cookies oraz jak zmienić ustawienia cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z bieżącymi ustawieniami przeglądarki.
wiper-pixel