Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Koronawirus w oświacie

Wszystkie ważne i sprawdzone informacje na temat bieżącej pracy szkół i przedszkoli w okresie zawieszenia zajęć z powodu koronawirusa w jednym miejscu. Komunikaty MEN, wytyczne PIP i GIS oraz porady i omówienia ekspertów pomogą prawidłowo zaplanować pracę szkoły w okresie pandemii.

Omówienia i porady

Raport z realizacji podstawy programowej

Pytanie: Szkoła nie korzysta z dziennika elektronicznego. W jaki sposób powinna dokumentować realizację podstawy programowej w okresie zawieszenia działalności jednostek oświaty?

Zdalne nauczanie a przerwa świąteczna

Pytanie: Rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wskazuje, że zdalne nauczanie ma być realizowane od 25 marca do 10 kwietnia. Czy to oznacza, że wiosenna przerwa świąteczna zostaje skrócona?

Dziennik lekcyjny w domu nauczyciela

Pytanie: Czy w związku z nauczaniem zdalnym dyrektor może wydać nauczycielowi dziennik lekcyjny do domu?

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Omówienia i porady »

Nowości

ecf6321752a3be79fc83ab9e15b595b45f14162f-xlarge (1)

Dodatkowe pieniądze dla gmin na zakup sprzętu do nauki zdalnej

Od 1 kwietnia 2020 r. samorząd może ubiegać się o przyznanie środków na zakup sprzętu dla uczniów i nauczycieli do nauki zdalnej. Łączna kwota środków wyniesie 180 mln zł. Pieniądze pochodzą z zaoszczędzonych środków w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Konkursy na dyrektorów szkół odwołane

Konkursy na dyrektora szkoły odwołane

W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania placówek oświatowych nie ogłasza się i nie przeprowadza konkursów na stanowiska dyrektorów tych placówek. Sprawdź, komu i na jakich zasadach będzie trzeba powierzyć to stanowisko w przypadku konieczności jego obsadzenia. 

c24ad8d7010075154d8a58f682cf1ab7ceec90d8-large

Próbne egzaminy w formie zdalnej – wytyczne MEN i CKE

Wiemy już, że próbny egzamin ósmoklasisty i maturalny mogą zostać zorganizowane w formie zdalnej (w Formule 2015). MEN i CKE publikują wytyczne dla szkół zainteresowanych organizacją tych egzaminów.

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Nowości »
Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel