Główny Inspektorat Sanitarny opublikował zaktualizowane wytyczne sanitarno-epidemiologiczne dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Przytaczamy je poniżej.
Mimo że kolejna fala pandemii COVID-19 wydaje się mieć ku końcowi, to jednak nadal stan epidemii nie został odwołany. W związku z tym wydane zostały kolejne przepisy precyzujące niektóre kwestie związane z kształceniem zdalnym. Tym razem dotyczą one kształcenia praktycznego.
Organizacja dodatkowych zajęć specjalistycznych budzi wiele wątpliwości. W związku z tym MEiN przygotował wyjaśnienia różnych praktycznych zagadnień związanych z organizacją tych zajęć. Najważniejsze z nich przytaczamy w artykule.
W bieżącym roku szkolnym szkoły i przedszkola mogą przesłać projekt arkusza organizacyjnego do zaopiniowania, wraz z załącznikami zawierającymi dane osobowe, za pomocą e-doręczeń. Czy wysyłanie dokumentów poprzez e-doręczenia jest bezpieczne? Co z wymogami RODO i ochroną dokumentów? Sprawdzamy w artykule.
Inwentaryzację przeprowadza się w celu ustalenia rzeczywistej ilości i wartości składników majątkowych używanych przez jednostkę oświatową. Ważne, aby ewentualne błędy występujące w czasie inwentaryzacji ograniczyć do minimum. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, przygotowując się w szkole do inwentaryzacji za 2024.
Samorząd uczniowski to jeden z organów szkoły. Czy może on prowadzić na terenie szkoły sprzedaż kanapek dostarczanych do szkoły przez firmę zewnętrzną? Sprawdzamy, czy istnieje taka możliwość.
Uczeń lub jego rodzice mogą zgłosić zastrzeżenia do dyrektora szkoły, jeżeli uznają, że roczna ocena klasyfikacyjna z zajęć edukacyjnych lub roczna ocena klasyfikacyjna zachowania zostały ustalone niezgodnie z przepisami dotyczącymi trybu ustalania tych ocen. Zastrzeżenia mogą być zgłaszane od dnia ustalenia rocznej oceny, nie później jednak niż w terminie 2 dni roboczych od dnia zakończenia rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Poznaj szczegółową procedurę!
Poznaj warunki i tryb podwyższania oceny przewidywanej z zajęć edukacyjnych oraz podwyższania oceny przewidywanej zachowania w trakcie kształcenia na odległość.
Nauczyciele prowadzący poszczególne zajęcia edukacyjne zobowiązani są dokonać klasyfikacji rocznej i końcowej uczniów. Uczeń może nie być klasyfikowany z jednego, kilku albo wszystkich zajęć edukacyjnych, jeżeli brak jest podstaw do ustalenia rocznej oceny klasyfikacyjnej z powodu nieobecności ucznia na tych zajęciach przekraczającej połowę czasu. Poznaj szczegółowe kroki postępowania w przypadku nieklasyfikowania ucznia.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty