Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Koronawirus w oświacie

Wszystkie ważne i sprawdzone informacje na temat bieżącej pracy szkół i przedszkoli w okresie zawieszenia zajęć z powodu koronawirusa w jednym miejscu. Komunikaty MEN, wytyczne PIP i GIS oraz porady i omówienia ekspertów pomogą prawidłowo zaplanować pracę szkoły w okresie pandemii.

Nowości

Aktualizacja wytycznych sanitarno-epidemiologicznych dla szkół

Aktualizacja wytycznych sanitarno-epidemiologicznych dla szkół

Dodatkowe zabezpieczenia dla dzieci z chorobami przewlekłymi, nauczanie indywidualne w formie zdalnej – resort edukacji wraz z resortem zdrowia i GIS przewidzieli aktualizację dotychczasowych wytycznych. Nowości dotyczą zarówno wytycznych ogólnych dla szkół, jak i w zakresie żółtej i czerwonej strefy.

013a0d917b67b4db3bc4b2014c17bcf6cf3b2577-xlarge

Modyfikacja rozkładu zajęć w okresie epidemii

8 września 2020 r. dyrektor zyskał uprawnienie do modyfikacji odpowiednio tygodniowego lub semestralnego rozkładu zajęć. Sprawdź, na czym może polegać ta modyfikacja oraz jakich formalności należy dopełnić zmieniając rozkład zajęć. Przekonaj się także ile może trwać lekcja online w roku szkolnym 2020/2021.

35f2f6f4174539db7a3ec05010dc6a0b3d3ee5d3-xlarge

Ułatwienia w nauczaniu indywidualnym i nie tylko – nowe rozwiązania dla dyrektorów

W życie wchodzą nowe rozwiązania dotyczące <a >indywidualnego nauczania oraz indywidualnego rocznego przygotowania przedszkolnego. Jak wskazuje MEN, jest to podyktowane potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom objętym tym nauczaniem.

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Nowości »

Omówienia i porady

Sprawdzanie czystości głowy u dziecka w czasie pandemii

Pytanie: Czy dyrektor szkoły/przedszkola może upoważnić wychowawcę klasy/grupy przedszkolnej do sprawdzania czystości dziecka? Chodzi konkretnie o sprawdzenie głowy ze względu na kilkuletnią już walkę z wszawicą. Z powodu pandemii pani higienistka prawdopodobnie nie będzie mogła takich przeglądów dokonywać w tym roku szkolnym. Czy wychowawca klasy/grupy przedszkolnej może odmówić wykonania kontroli czystości głowy u swoich uczniów?

Samodzielny powrót do domu chorego pełnoletniego ucznia

Pytanie: Czy w przypadku złego samopoczucia lub gorączki pełnoletniego ucznia można pozwolić na jego samodzielny powrót do domu?

Mycie zębów w przedszkolu w czasie pandemii

Pytanie: Czy w dobie pandemii dzieci powinny myć zęby w przedszkolu?

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Omówienia i porady »

Wzory dokumentów

Procedura dotycząca dostarczania posiłków przez firmę zewnętrzną

W okresie pandemii zadaniem dyrektora jest także zapewnienie bezpiecznego żywienia. W tym celu należy m.in. sformułować wymagania wobec dostawcy zewnętrznego.

Pismo informujące stację sanitarno – epidemiologiczną o wystąpieniu u pracownika objawów sugerujących zakażenie koronawirusem

Konieczne jest także poinformowanie stacji sanitarno-epidemiologicznej o wystąpieniu u pracownika lub ucznia objawów sugerujących zakażenie koronawirusem.

Pismo informujące stację sanitarno – epidemiologiczną o wystąpieniu u ucznia objawów sugerujących zakażenie koronawirusem

Konieczne jest także poinformowanie stacji sanitarno-epidemiologicznej o wystąpieniu u pracownika lub ucznia objawów sugerujących zakażenie koronawirusem.

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Wzory dokumentów »
Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel