Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Bhp w szkole

Znajdziesz tu porady dotyczące zasad bhp na terenie szkoły - w salach, klasach, pomieszczeniach, na korytarzach czy boiskach szkolnych. Dowiesz się, jak wygląda kontrola bhp w szkole, jak prawidłowo dokonać przeglądu technicznego, jak zorganizować trening ewakuacyjny, jakie są zasady bhp na stołówce szkolnej. Przestrzegaj przepisów prawnych i upewnij się, że nauczyciele w Twojej szkole znają te zasady!

Bezpieczne pozostawianie podręczników i przyborów w szkole w czasie pandemii

Pytanie: Czy w obecnym czasie uczniowie klas I-III mogą pozostawiać ćwiczenia i podręczniki w szkole - konkretnie w sali lekcyjnej (wspólna szafa dla wszystkich)?

Ilu uczniów podczas konsultacji

Pytanie: Na nauczycieli nałożony został obowiązek przeprowadzania konsultacji z uczniami klas egzaminacyjnych. Czy obowiązuje limit osób na zajęciach? Czy konsultacje mogą być wykorzystane np. na napisanie próbnej matury?

Maseczki w strefach żółtych i czerwonych – czy także w szkole

Maseczki w strefach żółtych i czerwonych – czy także w szkole

Czy związku z wprowadzeniem strefy żółtej na terenie całego kraju uczniowie podczas lekcji muszą mieść zakryte usta i nos? Odpowiedź w artykule.

Czy rodzic dziecka może zrezygnować z żywienia w przedszkolu

Pytanie: Rodzic ma zapisane dziecko do oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej publicznej, w którym żywienie świadczone jest za pomocą firmy zewnętrznej cateringu. Dziecko korzystało przez miesiąc z obiadów, jednakże od następnego miesiąca rodzic nie chce, żeby dziecko jadło w przedszkolu. Czy rodzic może zrezygnować z żywienia i dawać dziecku do oddziału suchy prowiant?

Czy samorząd uczniowski może prowadzić sklepik szkolny

Czy samorząd uczniowski może prowadzić sklepik szkolny

Samorząd uczniowski to jeden z organów szkoły. Czy może on prowadzić na terenie szkoły sprzedaż kanapek dostarczanych do szkoły przez firmę zewnętrzną? Sprawdzamy czy istnieje taka możliwość, zwłaszcza w kontekście aktualnej sytuacji epidemicznej.

Maseczki w szkole – jak postąpić z rodzicami, którzy nie chcą się podporządkować

Pytanie: Rodzice odprowadzający dzieci do szkoły odmawiają zakładania maseczek na terenie budynku szkoły. Co w takiej sytuacji może zrobić dyrektor szkoły?

Sprawdzanie czystości głowy u dziecka w czasie pandemii

Pytanie: Czy dyrektor szkoły/przedszkola może upoważnić wychowawcę klasy/grupy przedszkolnej do sprawdzania czystości dziecka? Chodzi konkretnie o sprawdzenie głowy ze względu na kilkuletnią już walkę z wszawicą. Z powodu pandemii pani higienistka prawdopodobnie nie będzie mogła takich przeglądów dokonywać w tym roku szkolnym. Czy wychowawca klasy/grupy przedszkolnej może odmówić wykonania kontroli czystości głowy u swoich uczniów?

Mycie zębów w przedszkolu w czasie pandemii

Pytanie: Czy w dobie pandemii dzieci powinny myć zęby w przedszkolu?

Czy można mierzyć temperaturę przy wejściu do szkoły

Pytanie: Czy dyrektor we wprowadzonych procedurach w związku z epidemią może nakazać mierzenie temperatury przy wejściu, a jeżeli tak to na jakich zasadach?

Automaty z napojami i przekąskami w szkole

Pytanie: Czy w dobie pandemii mogą pozostać w szkole automaty z napojami i przekąskami?

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel