Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Bhp w szkole

Znajdziesz tu porady dotyczące zasad bhp na terenie szkoły - w salach, klasach, pomieszczeniach, na korytarzach czy boiskach szkolnych. Dowiesz się, jak wygląda kontrola bhp w szkole, jak prawidłowo dokonać przeglądu technicznego, jak zorganizować trening ewakuacyjny, jakie są zasady bhp na stołówce szkolnej. Przestrzegaj przepisów prawnych i upewnij się, że nauczyciele w Twojej szkole znają te zasady!

Sprawdzanie czystości głowy u dziecka w czasie pandemii

Pytanie: Czy dyrektor szkoły/przedszkola może upoważnić wychowawcę klasy/grupy przedszkolnej do sprawdzania czystości dziecka? Chodzi konkretnie o sprawdzenie głowy ze względu na kilkuletnią już walkę z wszawicą. Z powodu pandemii pani higienistka prawdopodobnie nie będzie mogła takich przeglądów dokonywać w tym roku szkolnym. Czy wychowawca klasy/grupy przedszkolnej może odmówić wykonania kontroli czystości głowy u swoich uczniów?

Mycie zębów w przedszkolu w czasie pandemii

Pytanie: Czy w dobie pandemii dzieci powinny myć zęby w przedszkolu?

Czy można mierzyć temperaturę przy wejściu do szkoły

Pytanie: Czy dyrektor we wprowadzonych procedurach w związku z epidemią może nakazać mierzenie temperatury przy wejściu, a jeżeli tak to na jakich zasadach?

Automaty z napojami i przekąskami w szkole

Pytanie: Czy w dobie pandemii mogą pozostać w szkole automaty z napojami i przekąskami?

5b6ebd164a33b3fd56f20ec18dd299b3d5071e76-xlarge

Kalendarz dyrektora przedszkola: wrzesień 2020

Dowiedz się, jakie obowiązki spoczywają na dyrektorze przedszkola we wrześniu. Poznaj również kalendarz świąt i uroczystości przedszkolnych.

6c09f6fefecb19d266886d6863656b471bbe4d1a-xlarge(1)

Jak ocenić stan bezpieczeństwa w szkole

Zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu w szkole, a także bezpiecznych i higienicznych warunków uczestnictwa w zajęciach organizowanych poza szkołę należy do zakresu zadań dyrektora. Odpowiedzialność za zapewnienie bezpieczeństwa uczniom wymaga zaś dokonywania ocen stanu bezpieczeństwa uwzględniających całokształt zagadnień mających na nie wpływ. Sprawdź, jak dokonać takiej oceny.

6718efd09134c58dd667bc7ae56753bac4d059dc-large

Jak zapewnić bezpieczeństwo na parkingu szkolnym

Pracownicy szkoły dojeżdżający do pracy własnymi samochodami oraz rodzice dowożący dzieci na zajęcia mogą pozostawić samochody jedynie w miejscach, w których przepisy Prawa o ruchu drogowym nie zabraniają postoju. Dlatego w większości szkół zorganizowane zostały parkingi. Sprawdź, jakie rozwiązania wprowadzić, by zapewnić bezpieczeństwo na tym parkingu.

Organizacja półkolonii w szkole – czy jest możliwa obliczu pandemii

Pytanie: Każdego roku w szkole organizowane są półkolonie letnie dla uczniów placówki na jej terenie. Czy w związku z pandemią, wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży będzie mógł odbywać się w 2020 r. na terenie szkoły?

9fe7b45d5a42824ebcaca604f8a342f474fdc912-large

Wszystko o certyfikatach i atestach produktów kupowanych dla szkół i placówek oświatowych

Zadaniem kierownika gospodarczego jest dbanie o odpowiednie wyposażenie szkoły, w szczególności o to, czy zapewnia ono należyty poziom bezpieczeństwa. Przy zakupie nowego sprzętu kierownik powinien więc zweryfikować, czy sprzęt ten posiada wymagane atesty i certyfikaty.

Czy pracownik może przyjść do szkoły ze swoim dzieckiem

Pytanie: Czy pracownik może w wyjątkowej sytuacji przyprowadzić swoje dziecko do pracy?

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel