Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Omówienia i porady

Edukacja domowa – w jakim trybie zezwolenie

Pytanie: Rodzice uczniów złożyli do dyrektora podanie o wyrażenie zgody na spełnianie obowiązku szkolnego poza szkołą (nauczanie domowe) w roku szkolnym 2020/2021. Jakie załączniki powinny być dołączone do podania? W jakim trybie następuje rozpoznanie podania?

e436a5917a6ab70954a8504496a6a9a1f1e8b2b8-xlarge

Wakacyjna wycieczka z przedszkolakami w dobie pandemii

W przypadku odwołania zakazu organizowania wycieczek szkolnych może rodzić się pytanie, czy możliwe jest zorganizowanie wyjazdu dla przedszkolaków? Oczywiście tak, ale wymaga to spełnienia licznych wymogów.

Kontrola w szkole w czasie pandemii

Pytanie: Organ prowadzący przekazał pismo do dyrektora o kontroli, która odbędzie się w lipcu. Kontrola ma dotyczyć realizacji projektów unijnych, organizacji pracy szkoły i gospodarowania mieniem. Kontrolę ma przeprowadzić 3-osobowy zespół w formie stacjonarnej w budynku szkoły. Czy w obecnej sytuacji taka kontrola może być przeprowadzona?

korona 1(1)

Przeniesienie pracownika w trybie tarczy antykryzysowej

Na czas epidemii koronawirusa pracownik szkoły (przedszkola) samorządowej może zostać skierowany do pracy w innej jednostce. Dowiedz się na jakich zasadach.

b2f4f8dbefdfd27308151350980a3dd004347120-xlarge(1)

Odprawy dla nauczycieli 2020 – czy ograniczone z powodu COVID-19

Nauczyciele zatrudnieni w placówkach samorządowych mogą na koniec sierpnia uzyskać prawo do odprawy w łącznej wysokości odpowiadającej 9-miesięcznemu wynagrodzeniu. Sprawdź, czy przepisy szczególne obowiązujące w okresie epidemii koronawirusa ograniczą wysokość należnych świadczeń.

Okres pobierania zasiłku w związku z COVID-19 w świadectwie pracy

Pytanie: Czy w świadectwie pracy powinna się znaleźć informacja o korzystaniu przez pracownika z dodatkowego zasiłku na sprawowanie opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem placówki z powodu COVID-19? Jeżeli tak to w którym punkcie?

Czy w nowym roku szkolnym będzie można kształcić na odległość

Pytanie: Czy po wygaśnięciu epidemii szkoła nadal będzie mogła prowadzić kształcenie zdalne?

Jak zareagować na zastrzeżenia do oceny końcoworocznej w 2020 r.

Pytanie: Uczeń nie zgadza się z wystawioną oceną końcoworoczną na świadectwie. Jak dyrektor powinien zareagować na jego zastrzeżenia. Czy znaczenie mają tu przepisy wydane na czas pandemii?

Urlop uzupełniający za okres pobierania zasiłku na dziecko z powodu COVID-19

Pytanie: Czy należy udzielić urlopu uzupełniającego nauczycielowi szkoły feryjnej, który będzie korzystał w trakcie ferii letnich z dodatkowego zasiłku opiekuńczego na dziecko z powodu zamknięcia przedszkola w związku z COVID-19?

Wybór przedstawicieli rady rodziców do komisji konkursowej na stanowisko dyrektora

Pytanie: Jak w obecnej sytuacji wyłonić przedstawicieli rady rodziców do konkursu na stanowisko dyrektora?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel