Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Nadzór pedagogiczny

Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania dotyczące sprawowania nadzoru pedagogicznego w placówkach publicznych, jak i niepublicznych. Dowiesz się, jak sprawować nadzór, jakie obowiązki z nim związane ma dyrektor, jakie są wymagania dla przedszkoli, czy też jak przygotować plan i sprawozdanie z nadzoru. Sprawdź nasze porady, a sprawowanie nadzoru pedagogicznego nie będzie sprawiało Ci problemu!

Archiwalny Wymagania dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

Pytanie: Czy wymagania dla przedszkoli zawarte w nowym nadzorze są takie same dla oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej?

Archiwalny Sprawozdanie z nadzoru po I półroczu

Co najmniej 2 razy w roku dyrektor przedstawia radzie pedagogicznej ogólne wnioski wynikające ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego. Po I semestrze wnioski należy formułować rozważnie, a w razie potrzeby należy dokonać korekty planu nadzoru na II semestr.

359f2297a70ac4e7d4c64edbaa8db2ca2db18642-large(1)

Archiwalny Raport specjalny: Półroczne podsumowanie nadzoru pedagogicznego

Półrocze to czas podsumowań i wnioskowania. To dobry moment na wypełnienie obowiązku wynikającego z ustawy o systemie oświaty w zakresie sprawozdawania z nadzoru pedagogicznego. Dyrektor szkoły (placówki) publicznej musi bowiem co najmniej dwa razy w roku przedstawić radzie pedagogicznejogólne wnioski wynikające ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego oraz informacje o działalności szkoły. Z planem nadzoru pedagogicznego w ręku należy ocenić, co już zostało wykonane i jakie płyną z tego wnioski. Wnioski muszą przełożyć się na działania możliwie najszybciej.

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel