Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Organizacja pracy

Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania, problemy, wątpliwości związane z organizacją czy prowadzeniem przedszkola, a także porady związane z najnowszą reformą oświatową. Eksperci odpowiadają na pytania dotyczące statutów przedszkola, arkusza organizacyjnego, czy organizacji zajęć. Ponadto podpowiadamy, jak tworzyć oddziały przedszkolne, jak prowadzić dokumentację placówki, a także wiele innych niezbędnych porad dla dyrektora przedszkola publicznego i niepublicznego.

Urządzenia sal zajęć oraz sanitariatów w oddziałach przedszkolnych – jakie przepisy

Pytanie: Proszę o podanie aktualnego rozporządzenia dotyczącego wymogów urządzenia sal zajęć oraz sanitariatów w oddziałach przedszkolnych?

Podpisy obojga rodziców na karcie zapisu do przedszkola – czy obowiązkowo

Pytanie: Czy na karcie zapisu do przedszkola powinien być podpis (zgoda) obojga rodziców?

Czy listy dzieci przyjętych do przedszkola można wywiesić w placówce

Pytanie: Czy mogę wywiesić w miejscu publicznym listę dzieci przyjętych do przedszkola (imię i nazwisko) po zakończonej rekrutacji?

Wiek dziecka brany pod uwagę przy rekrutacji do przedszkola

Pytanie: Czy dziecko biorące udział w rekrutacji, które kończy 3 lata w październiku, jest brane pod uwagę jako 3-latek czy 2,5-latek? Czy dzieci, które nie ukończyły do września 3 lat, są brane pod uwagę w rekrutacji w dalszej kolejności?  

Czy możliwe jest przyjęcie do przedszkola dziecka, które nie jest zameldowane w gminie

Pytanie: Publiczne przedszkole niesamorządowe prowadzi rekrutację. Kryteria przewidują, że rekrutacja jest prowadzona dla dzieci zamieszkałych na terenie gminy. Czy możliwe jest przyjęcie dziecka, które nie jest zameldowane w gminie, a rodzice w oświadczeniu podają zamieszkanie w gminie? Czy oświadczenie jest wystarczającym dokumentem, żeby wykazywać we wniosku o dotację w urzędzie, że dziecko jest mieszkańcem danej gminy?

Sprawdź, kiedy rodzice mogą obserwować lekcje

Pytanie: Czy rodzic może bez zaproszenia i zapowiedzi wejść na lekcje i być na tej lekcji?

Wynajem sali szkolnej dla świetlicy środowiskowej

Pytanie: Czy dyrektor szkoły podstawowej zobowiązany jest do wynajmu sali szkolnej w celu prowadzenia popołudniowych zajęć przez osobą zatrudnioną w świetlicy środowiskowej?

Roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu niepublicznym

Pytanie: Przedszkole niepubliczne w roku szkolnym 2019/20 po raz pierwszy będzie prowadziło roczne przygotowanie przedszkolne. O jakich terminach pamiętać?

„Uchylony” czy „skreślony” – jaki zapis jest zgodny z techniką legislacyjną

Pytanie: Kiedy w statucie należy używać sformułowania „uchylony” a kiedy „skreślony”

2-latek w przedszkolu – czy to możliwe

Pytanie: Czy do przedszkola może zostać przyjęte 2-letnie dziecko, jeśli ma odpowiedni stopień samodzielności w zakresie czynności samoobsługujących?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel