Uczeń z orzeczeniem o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym realizuje odrębną podstawę programową na podstawie IPET. W jaki sposób przeprowadzić klasyfikację śródroczną/roczną takiego ucznia? Czy niezbędna jest osobna uchwała rady pedagogicznej? Sprawdzamy szczegóły!
Czynności dotyczące ustalenia sposobu wykorzystania wyników nadzoru powinny zostać przeprowadzone między przedstawieniem wyników i wniosków na zebraniu rady pedagogicznej (najpóźniej 31 sierpnia), a opracowaniem planu nadzoru pedagogicznego (najpóźniej 15 września). W praktyce oznacza to, że dyrektor powinien udokumentować wypełnianie tego obowiązku w formie uchwały rady pedagogicznej. Pobierz wzór uchwały!
W określonych przypadkach rada pedagogiczna podejmuje uchwały w warunkach tajności głosowania. Nieprzestrzeganie tego wymogu może skutkować uchyleniem uchwały rady i koniecznością ponownego jej podjęcia.
Program wychowawczo-profilaktyczny w szkołach publicznych uchwala rada rodziców w porozumieniu z radą pedagogiczną w każdym roku szkolnym. Pobierz wzór uchwały rady pedagogicznej.
Uczeń klasy I-III szkoły podstawowej – co do zasady - otrzymuje w każdym roku szkolnym promocję do klasy programowo wyższej. Jednak w wyjątkowych przypadkach, uzasadnionych poziomem rozwoju i osiągnięć ucznia, rada pedagogiczna może postanowić o powtarzaniu klasy przez ucznia klasy I-III szkoły podstawowej, m.in. na wniosek: rodziców ucznia po zasięgnięciu opinii wychowawcy oddziału. Pobierz wzór uchwały rady pedagogicznej!
Uczeń klasy I-III szkoły podstawowej – co do zasady - otrzymuje w każdym roku szkolnym promocję do klasy programowo wyższej. Jednak w wyjątkowych przypadkach, uzasadnionych poziomem rozwoju i osiągnięć ucznia, rada pedagogiczna może postanowić o powtarzaniu klasy przez ucznia klasy I-III szkoły podstawowej, m.in. na wniosek: wychowawcy oddziału po zasięgnięciu opinii rodziców ucznia. Pobierz wzór uchwały rady pedagogicznej!
Przed nowym rokiem szkolnym dyrektor wraz z radą pedagogiczną musi podjąć wiele decyzji, w tym m.in. ustalić organizację doskonalenia zawodowego nauczycieli. Spora część uchwał może być podjęta po rozpoczęciu roku szkolnego. Dowiedz się, jakie uchwały trzeba podjąć przed i po 1 września w szkole publicznej, jak i niepublicznej.
Tylko uczeń lub jego rodzice mogą zgłosić zastrzeżenia do dyrektora szkoły, jeżeli uznają, że roczna ocena klasyfikacyjna z zajęć edukacyjnych lub roczna ocena klasyfikacyjna zachowania zostały ustalone niezgodnie z przepisami dotyczącymi trybu ustalania tych ocen. Takie kompetencje nie przysługują poszczególnym nauczycielom lub radzie pedagogicznej.
Rada pedagogiczna, jako organ kolegialny, wszystkie swoje decyzje podejmuje w formie uchwał. Każda uchwała musi być poparta odpowiednią podstawą prawną, która uprawnia radę pedagogiczną do zajęcia stanowiska w danej sprawie. Poznaj wykaz ponad 80 powodów podjęcia uchwały przez radę pedagogiczną.
Copyright © 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | Właściciel Portalu: Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.