Serdecznie zapraszamy po na II edycję Ogólnopolską Konferencją Oświaty i Samorządu Online Edukacja to komunikacja, która odbędzie się w dniach 24-25 marca 2021 r. Wydarzenie skierowane jest do dyrektorów szkół i nauczycieli, pracowników merytorycznych odpowiedzialnych za oświatę w samorządzie oraz liderów samorządów terytorialnych. Udział w konferencji jest całkowicie bezpłatny
Konferencja to prestiżowe wydarzenie wymagające umiejętności, doskonałego zgrania wielu czynników, planowania, realizowania i koordynowania działań. Na początku jest wizja przedsięwzięcia. Dzięki tej wizji powstał plan i realizacja „Ogólnopolskiej Konferencji Oświaty i Samorządu Online – Edukacja to komunikacja”, która odbędzie się w dniach 17-19 listopada 2020 r. „Ogólnopolska Konferencja Oświaty i Samorządu Online” to spotkanie liderów świata oświaty i samorządu, które stanie się ważną areną wymiany myśli o edukacji i zarządzaniu edukacją przez samorządy.
Zarządzanie nieruchomością polega na podejmowaniu decyzji i dokonywaniu czynności mających na celu zapewnienie racjonalnej gospodarki nieruchomością, a w szczególności: właściwej gospodarki ekonomiczno-finansowej nieruchomości; bezpieczeństwa użytkowania i właściwej eksploatacji nieruchomości; właściwej gospodarki energetycznej; bieżące administrowanie nieruchomością; utrzymanie nieruchomości w stanie niepogorszonym zgodnie z jej przeznaczeniem; uzasadnione inwestowanie w nieruchomość. Zadania te spoczywają także na dyrektorze szkoły.
Od września br. wchodzi w życie wiele nowych przepisów. Rok szkolny 2018/2019 zapowiada się głównie pod znakiem zmian w Karcie Nauczyciela, ale nie tylko. Przedstawiamy prezentację, która szczegółowo omawia wszystkie zmiany, a także projekty zapowiadanych nowych regulacji.
Od 17 do 19 sierpnia odbywa się kolejna edycja bezpłatnej Konferencji Online dla Pracowników Oświaty organizowanej przez Portal Oświatowy. Jak co roku, razem z Ekspertami Portalu Oświatowego, mogą się Państwo przygotować na nadchodzący rok szkolny 2020/2021.
Zbliżający się rok szkolny wymaga od dyrektora kilku nowych zadań, jak np. wprowadzenie regulaminu oceny pracy nauczycieli – który musi zacząć obowiązywać już od 1 września. Przedstawiamy najważniejsze zadania dyrektora przed rozpoczęciem i na początku roku szkolnego.
Rok szkolny 2017/2018 to początek reformy oświaty. To pierwszy rok, w którym wchodzi w życie nowe Prawo oświatowe. Dotychczasowe przepisy w większości przestaną obowiązywać, a na ich miejsce wchodzą nowe, zmienione, dostosowujące regulacje do nowego ustroju szkolnego. Sprawdzamy, co się zmieni, jakie nowości wprowadzają przepisy i o czym musi wiedzieć każdy dyrektor placówki oświatowej!
Rok szkolny 2017/2018 to początek reformy oświaty. To pierwszy rok, w którym weszło w życie nowe Prawo oświatowe. Dotychczasowe przepisy w większości przestały obowiązywać, a na ich miejsce weszły nowe, zmienione, dostosowujące regulacje do nowego ustroju szkolnego. Sprawdzamy, co się zmieniło, jakie nowości wprowadziły przepisy i o czym musi wiedzieć każdy dyrektor placówki oświatowej!
Dyrektor szkoły powinien podejmować działania zapewniające placówce wspomaganie zewnętrzne odpowiednie do jej potrzeb. Czyli jakich? Czym jest zewnętrzne wspomaganie i jak je skutecznie zapewnić? Przedstawiamy praktyczne przykłady pozyskania wspomagania, które pomogą dyrektorom szkół w podjęciu decyzji o skorzystaniu z proponowanej ścieżki rozwoju szkoły.
Które obszary pracy dyrektora pozostają bez zmian? Jakie nowe obowiązki spoczywają na dyrektorach w związku z reformą ustroju szkolnictwa?
Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone