Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Prezenty dla uczestników wersji Premium

15 dokumentów związanych z dokształcaniem nauczycieli, których możesz żądać lub które musisz umieć wystawić

Praktyczny poradnik dla dyrektora placówki oświatowej. W zależności od etapu studiów można wymagać od nauczyciela potwierdzenia faktu złożenia aplikacji, wzięcia udziału w postępowaniu rekrutacyjnym, potwierdzenia statusu studenta czy dowodu uiszczenia czesnego. Każde takie żądanie powinno być uzasadnione rodzajem uprawnienia, ulgi lub świadczenia, o jakie ubiega się nauczyciel, i umożliwiać weryfikację zasadności skorzystania z danego uprawnienia pracowniczego. 

Bezpieczne zabawki w przedszkolu. Jak wybierać i dezynfekować zabawki?

Wybierając zabawki do przedszkola, powinniśmy kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem najmłodszych. Przed dokonaniem zakupu sprawdźmy koniecznie nie tylko sam produkt, ale i wszystkie dołączone do niego instrukcje. Pamiętajmy, że to, co czyni zabawkę bezpieczną, nie zależy tylko od samej zabawki, ale także od tego, w jaki sposób jest używana oraz od wieku bawiącego się nią dziecka.

Dodatkowe wynagrodzenie roczne. 5 zagadnień i 50 przykładów z praktyki

Pobierz praktyczne, tabelaryczne zestawienie 50 przykładów z życia, dzięki którym dowiesz się, w jakich okolicznościach należy wypłacić pracownikowi placówki oświatowej trzynastkę. Rozwiej swoje wątpliwości, dzięki konkretnym wskazówkom Eksperta Portalu Oświatowego.   

Organizacja kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami Wskazówki dla dyrektorów i nauczycieli

Każda placówka powinna być odpowiednio przygotowana do udzielenia wsparcia swoim uczniom. Począwszy od przyjęcia odpowiednich regulacji w prawie wewnątrzszkolnym, przez sprawdzone procedury i praktyczne rozwiązania wykorzystujące zasoby szkoły i możliwości wsparcia zewnętrznego, po działania umożliwiające elastyczne reagowanie na specyficzne potrzeby konkretnego ucznia. W e-booku znajdziesz praktyczne wskazówki, jak wspierać uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i jakie są zadania dyrektora w tym zakresie.

Reforma oświaty – skutki kadrowe

Ruch kadrowy w obliczu reformy, czyli zwalnianie i przenoszenie nauczycieli w stan nieczynny zgodnie z nowymi przepisami, wywołuje wiele wątpliwości. W opracowaniu rozwiewamy większość z nich.

Rekolekcje 2017. Organizacja opieki i pracy nauczycieli

W opracowaniu znajdziesz podstawowe zasady organizacji rekolekcji, procedury, których zastosowanie jest niezbędne, oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. 

Skutki reformy oświaty w sprawach zarządczych

Które obszary pracy dyrektora pozostają bez zmian? Jakie nowe obowiązki spoczywają na dyrektorach w związku z reformą ustroju szkolnictwa? 

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel