Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Ważne wydarzenia dla szkół i przedszkoli

W zakładce „Ważne wydarzenia dla szkół i przedszkoli” znajdziesz najważniejsze informacje dla Twojej placówki. To zbiór aktualności na temat imprez, programów, konkursów, a także terminów czatów z ekspertami Portalu Oświatowego. Tu również zamieszczamy informacje o zbliżających się konferencjach, szkoleniach czy webinariach. Bądź na bieżąco z ważnymi wydarzeniami dla Ciebie i Twojej placówki!

2ff2a31befb2155eff3c6d34faa562c4aa091f31-large

Kalendarz dyrektora przedszkola: STYCZEŃ

Dowiedz się, jakie obowiązki spoczywają na dyrektorze przedszkola w styczniu. Poznaj również kalendarz świąt i uroczystości przedszkolnych.

1

Polski Uniwersytet na Obczyźnie w Londynie zaprasza do uczestnictwa w I Międzynarodowym Dniu Edukacji Polonijnej

Polski Uniwersytet na Obczyźnie w Londynie to uczelnia, która od 80 lat niestrudzenie buduje i przyczynia się do zachowania tożsamości narodowej polskiej społeczności poza granicami kraju. PUNO nieustannie wychodzi naprzeciw potrzebom Polaków w Wielkie Brytanii, oferując kursy i studia podyplomowe dostosowane do potrzeb rynku pracy w kraju osiedlenia oraz kształci młodych naukowców w ramach seminariów doktoranckich.

AdobeStock_267080924

"Idea coachingu w pracy doradcy zawodowego w szkole podstawowej" - weź udział w webinarium

Portal Oświatowy zaprasza na webinarium "Idea coachingu w pracy doradcy zawodowego w szkole podstawowej". Dowiesz się z niego, jak można wykorzystać coaching podczas pracy z uczniami wybierającymi dalszą ścieżkę edukacyjną.

ed7570a4c5ebf1e03b86be1a6dde7da0790c6c6a-xlarge(1)

Czy nauczyciel może pracować w trakcie urlopu wypoczynkowego

Z zasady każdy nauczyciel powinien mieć zapewniony nieprzerwany urlop wypoczynkowy, aby korzystać z wypoczynku w sposób niezakłócony. Nie oznacza to jednak, że dyrektor nie może w trakcie korzystania z urlopu wypoczynkowego nakładać na niego poleceń służbowych, z wyjątkiem przypadków określonych przepisami prawa. Więcej na ten temat w artykule a także podczas szkolenia „Urlopy nauczycieli od A do Z”.

657fa8168fa2beab9e79664ded23d1176a49070a-large

Nauczyciel a specjalne potrzeby edukacyjne ucznia

Ekspert prawa oświatowego o diagnozowaniu i wspieraniu uczniów.

24ab6a70fa7748e8a05b4b2e4739577959bb89fe-large

Kalendarz dyrektora przedszkola: GRUDZIEŃ

Dowiedz się, jakie obowiązki spoczywają na dyrektorze przedszkola w grudniu. Poznaj również kalendarz świąt i uroczystości przedszkolnych.

cd7233b631d6c5a14df8ff22249395a08bf9d662-large

Czy nauczyciel może zrezygnować z udzielonego urlopu zdrowotnego

Urlop zdrowotny to jedno ze specyficznych uprawnień nauczycieli. Czy nauczyciel może zrezygnować z takiego urlopu już po jego rozpoczęciu? Odpowiedź na to i inne pytania dotyczące urlopów nauczycieli otrzymasz, biorąc udział w szkoleniu "Urlopy nauczycieli od A do Z".

47d0a073f8bb5987b75f8b100820e81a57aa588c-xlarge(2)

System TDTS – nowe rozwiązanie w ramach programu „Twoje dane – Twoja sprawa”.

W X edycji programu „Twoje dane – Twoja sprawa” uczestniczy 327 szkół i 9 ośrodków doskonalenia nauczycieli. Patronat nad programem objął m.in. Portal PoradyODO. Celem usprawnienia komunikacji ze szkolnymi koordynatorami programu Urząd Ochrony Danych Osobowych udostępnił tegorocznym uczestnikom programu system TDTS.

zdjęcie  do porady

„Urlopy nauczycieli od A do Z” – zapraszamy na nowe szkolenia

Naruszenie uprawnień urlopowych grozi grzywną ze strony Państwowej Inspekcji Pracy. Natomiast zbyt pobłażliwe traktowanie nauczycieli może prowadzić do konsekwencji względem organu prowadzącego. Z tego powodu niezmiernie istotne jest posiadanie precyzyjnych informacji na temat urlopów i zwolnień nauczycielskich. Zapraszamy na szkolenia „Urlopy nauczycieli od A do Z”.

po

Jak radzić sobie z podwójnym rocznikiem? Skorzystaj z nowej publikacji w Fabryce Wiedzy

W obecnym roku szkolnym w klasach I szkół średnich znaleźli się absolwenci trzeciej klasy gimnazjum oraz ósmej klasy szkoły podstawowej. Spowodowało to bardzo duże problemy organizacyjne. Jak je rozwiązać? Przeczytasz o tym w nowej publikacji „Podwójny rocznik. Regulacje prawne, wyzwania, rozwiązania problemowych kwestii”.

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel