Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Ważne wydarzenia dla szkół i przedszkoli

W zakładce „Ważne wydarzenia dla szkół i przedszkoli” znajdziesz najważniejsze informacje dla Twojej placówki. To zbiór aktualności na temat imprez, programów, konkursów, a także terminów czatów z ekspertami Portalu Oświatowego. Tu również zamieszczamy informacje o zbliżających się konferencjach, szkoleniach czy webinariach. Bądź na bieżąco z ważnymi wydarzeniami dla Ciebie i Twojej placówki!

cd7233b631d6c5a14df8ff22249395a08bf9d662-large

Czy nauczyciel może zrezygnować z udzielonego urlopu zdrowotnego

Urlop zdrowotny to jedno ze specyficznych uprawnień nauczycieli. Czy nauczyciel może zrezygnować z takiego urlopu już po jego rozpoczęciu? Odpowiedź na to i inne pytania dotyczące urlopów nauczycieli otrzymasz, biorąc udział w szkoleniu "Urlopy nauczycieli od A do Z".

47d0a073f8bb5987b75f8b100820e81a57aa588c-xlarge(2)

System TDTS – nowe rozwiązanie w ramach programu „Twoje dane – Twoja sprawa”.

W X edycji programu „Twoje dane – Twoja sprawa” uczestniczy 327 szkół i 9 ośrodków doskonalenia nauczycieli. Patronat nad programem objął m.in. Portal PoradyODO. Celem usprawnienia komunikacji ze szkolnymi koordynatorami programu Urząd Ochrony Danych Osobowych udostępnił tegorocznym uczestnikom programu system TDTS.

zdjęcie  do porady

„Urlopy nauczycieli od A do Z” – zapraszamy na nowe szkolenia

Naruszenie uprawnień urlopowych grozi grzywną ze strony Państwowej Inspekcji Pracy. Natomiast zbyt pobłażliwe traktowanie nauczycieli może prowadzić do konsekwencji względem organu prowadzącego. Z tego powodu niezmiernie istotne jest posiadanie precyzyjnych informacji na temat urlopów i zwolnień nauczycielskich. Zapraszamy na szkolenia „Urlopy nauczycieli od A do Z”.

po

Jak radzić sobie z podwójnym rocznikiem? Skorzystaj z nowej publikacji w Fabryce Wiedzy

W obecnym roku szkolnym w klasach I szkół średnich znaleźli się absolwenci trzeciej klasy gimnazjum oraz ósmej klasy szkoły podstawowej. Spowodowało to bardzo duże problemy organizacyjne. Jak je rozwiązać? Przeczytasz o tym w nowej publikacji „Podwójny rocznik. Regulacje prawne, wyzwania, rozwiązania problemowych kwestii”.

41cd76346a7bc78073e90d4e8bbc9fe9ad4cd7d8-xlarge(5)

Kiedy nauczyciel poniesie odpowiedzialność dyscyplinarną – weź udział w szkoleniu

Każdy nauczyciel podlega odpowiedzialności dyscyplinarnej za uchybienie godności zawodu, a także za naruszenie nauczycielskich obowiązków służbowych. Wymierzenie tej odpowiedzialności musi być poprzedzone złożonym postępowaniem przypominającym nieco postępowanie karne i prowadzonym najpierw przez rzecznika dyscyplinarnego, a dopiero potem przez komisję dyscyplinarną nauczycieli. Weź udział w szkoleniu „Odpowiedzialność nauczyciela - konsekwencje i rodzaje naruszeń” i sprawdź, za co nauczyciel może ponieść odpowiedzialność dyscyplinarną.

b7730a373d4aa65f61543b8c606d5fb890a00f2f-large (1)

Weź udział w szkoleniu „Zadania i dokumentowanie pracy IOD w oświacie”

Interesuje Cię, jakie są obligatoryjne i fakultatywne zadania inspektora ochrony danych w jednostkach oświatowych? Zastanawiasz się, jak przygotować dokumentację potwierdzającą realizację zadań inspektora? A może nurtuje Cię, jak przygotować się do kontroli UODO? Już 21 listopada 2019 r. weź udział w szkoleniu „Zadania i dokumentowanie pracy IOD w oświacie”.

72be3514a658992baf0d3e5f5eb559dfdc863429-xlarge(1)

O odpowiedzialności dyscyplinarnej i nie tylko – zapraszamy na szkolenie „Odpowiedzialność nauczyciela – konsekwencje i rodzaje naruszeń”

Nietrzeźwość pracownika szkoły jest bardzo poważnym uchybieniem, które może nieść za sobą różnorakie konsekwencje, w tym – w przypadku pracowników niepedagogicznych – zwolnienie dyscyplinarne. Jak zatem zbadać trzeźwość pracownika? Kwestia ta zostanie poruszona na szkoleniu „Odpowiedzialność nauczyciela – konsekwencje i rodzaje naruszeń”.

41cd76346a7bc78073e90d4e8bbc9fe9ad4cd7d8-xlarge(2)

O odpowiedzialności dyscyplinarnej i nie tylko – zapraszamy na szkolenie „Odpowiedzialność nauczyciela – konsekwencje i rodzaje naruszeń”

Od 1 września 2019 r. na dyrektorze szkoły spoczywa nowy obowiązek informowania rzecznika dyscyplinarnego o przewinieniach dyscyplinarnych nauczycieli naruszających prawa i dobro dziecka. W jakich sytuacjach ten obowiązek należy spełnić? Jak to zrobić? Na te i inne pytania z zakresu odpowiedzialności dyscyplinarnej odpowiedź uzyskamy podczas szkolenia „Odpowiedzialność nauczyciela – konsekwencje i rodzaje naruszeń”.

5b6ebd164a33b3fd56f20ec18dd299b3d5071e76-xlarge

Kalendarz dyrektora przedszkola: LISTOPAD

Dowiedz się, jakie obowiązki spoczywają na dyrektorze przedszkola w listopadzie. Poznaj również kalendarz świąt i uroczystości przedszkolnych.

8952aa5532327f3f35ed93bb2dc38bb07b6365ec-large

Jak wyliczyć wymiar urlopu uzupełniającego i ekwiwalentu urlopowego – wyjaśnimy to na szkoleniu „Vademecum początkującego dyrektora szkoły”

Obliczenie wymiaru urlopu uzupełniającego i ekwiwalentu urlopowego dla nauczyciela szkoły feryjnej wydaje się nieskomplikowane, ale nie zawsze tak jest. Niekiedy należy bowiem wziąć pod uwagę dodatkowe okoliczności, takie jak okres zatrudnienia nauczyciela czy fakt zatrudnienia na czas określony. Sposób rozwiązania tych problemów przedstawimy podczas szkolenia „Vademecum początkującego dyrektora szkoły”, które odbędzie się 25 października 2019 r. w Warszawie.

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel