Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Ważne wydarzenia dla szkół i przedszkoli

W zakładce „Ważne wydarzenia dla szkół i przedszkoli” znajdziesz najważniejsze informacje dla Twojej placówki. To zbiór aktualności na temat imprez, programów, konkursów, a także terminów czatów z ekspertami Portalu Oświatowego. Tu również zamieszczamy informacje o zbliżających się konferencjach, szkoleniach czy webinariach. Bądź na bieżąco z ważnymi wydarzeniami dla Ciebie i Twojej placówki!

972c6a1f6311bbb592274447ae630dcf7a2648ce-large

Kryteria doboru do wypowiedzenia w dobie epidemii

Zastanawiasz się, jak podejmować poszczególne czynności w ramach ruchu kadrowego przed rokiem szkolnym 2020/2021? Nurtuje Cię, jak dokonać wypowiedzenia, zaproponować ograniczenie zatrudnienia czy przeniesienie w stan nieczynny w okresie zawieszenia funkcjonowania jednostek oświaty? Mamy coś dla Ciebie. Już 17 kwietnia weź udział w wideoszkoleniu na żywo „Ruch kadrowy w oświacie w dobie koronawirusa”

AdobeStock_328147049

Zawieszenie szkół przedłużone, egzaminy przesunięte (aktualizacja)

Wiemy już, jak długo potrwa zawieszenie funkcjonowania jednostek oświaty i jakie będą dalsze losy egzaminów. W nowelizacji rozporządzenia MEN przewidziano też nowe rozwiązania dotyczące m.in. praktyk zawodowych.

442aecf8e871b5394c0bee46d7b190f49944aa24-large

Nowość! Webinaria "na żywo" w ofercie Akademii WIP

W okresie pandemii skorzystanie ze szkoleń stacjonarnych niestety nie jest możliwe. Dlatego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Czytelników, Portal Oświatowy i Akademia WIP zapraszają na szkolenia online na żywo z ekspertami prawa oświatowego. Pierwsze ze szkoleń już 17 kwietnia. Nie czekaj i zapisz się już teraz!

16_9

Startuje #Fakehunter – system do walki z infodemią

PAP i GovTech Polska uruchamiają aplikację #FakeHunter, czyli nowe narzędzie do walki w sieci z dezinformacją o koronawirusie.

Spektrum_autyzmu

Spektrum autyzmu. Wsparcie dla uczniów, pomoc dla nauczycieli

Coraz więcej uczniów ma zdiagnozowane zaburzenia ze spektrum autyzmu. Potrzebują oni ze strony nauczycieli i pedagogów wsparcia w nauce rozumienia emocji, nawiązywania i utrzymywania relacji społecznych, komunikacji i innych kompetencji. Teraz prowadzenie takich zajęć ułatwia program multimedialny SPEKTRUM AUTYZMU PRO opracowany przez specjalistów praktyków.

CONTRA19_wyzwania

#CONTRA19 - nastolatkowie w kontrze do COVID-19

Wystartowała akcja #CONTRA19. W jej ramach nastolatkowie z całej Polski mogą przyjąć szybkie wyzwania, którymi m.in. pomogą lokalnym przedsiębiorcom, osobom starszym czy zawalczą z fakenewsami. Do stanięcia w kontrze do COVID-19 zachęca młodych inicjator akcji, Fundacja Zwolnieni z Teorii. 

f48a022bfd4432668054f7a9d5dc9c7cbdfa03ed-large

Kalendarz dyrektora przedszkola: kwiecień

Dowiedz się, jakie obowiązki spoczywają na dyrektorze przedszkola w kwietniu. Poznaj również kalendarz świąt i uroczystości przedszkolnych.

korona

Wiedza i Praktyka przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Roboty dla szpitali””

Dzisiejszy czas nie jest łatwy zarówno dla nas, jak i dla wielu naszych Klientów. Wszyscy zastanawiamy się czy i jak możemy pomóc. Szczególne wsparcie potrzebne jest teraz służbie zdrowia, która jest na pierwszej linii walki z pandemią.

sponsorowany 3

x-kom dla nauczycieli, rodziców i uczniów

x-kom wychodzi naprzeciw potrzebom wszystkich tych, dla których codziennością stała się nauka na odległość. Nauczyciele, uczniowie i rodzice mogą liczyć na fachowe porady w doborze niezbędnego sprzętu i akcesoriów. W tym aspekcie przygotowano także korzystną ofertę dla sektora publicznego. Co ponadto? Dodatkowym wsparciem są serie poradników oraz grupy w mediach społecznościowych, w ramach których można wymieniać się materiałami i doświadczeniami. Szczegółowe informacje poniżej.

3f78e555f2a060be4874c62490b1f2c4122173a8-xlarge(1)

UODO radzi, jak dbać o bezpieczeństwo danych w zdalnym nauczaniu

Kształcenie na odległość wiąże się z przetwarzaniem danych osobowych uczniów w sieci. W związku z tym dyrektorzy szkół muszą dołożyć szczególnej staranności, by zadbać o bezpieczeństwo tych danych. Jak to zrobić – radzi Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel