Zgodnie z zapowiedziami Ministra Zdrowia w okresie od 20 grudnia do 9 stycznia 2021 r. w szkołach podstawowych będzie organizowana nauka zdalna. Z tego tytułu nie przewidziano jednak żadnych nowych zasiłków opiekuńczych dla rodziców.
Nauczyciele, lekarze, służby mundurowe - wszystko wskazuje na to, że od 1 marca 2022 r. te grupy zawodowe zostaną objęte obowiązkowymi szczepieniami przeciwko COVID-19.
Już niebawem każda szkoła i placówka samorządowa zatrudniająca co najmniej 50 pracowników będzie musiała wdrożyć nowe rozwiązania z zakresu ochrony sygnalistów (whistleblowers). Podstawowym obowiązkiem w takich szkołach będzie wprowadzenie regulaminu zgłoszeń wewnętrznych. Wzór takiego regulaminu przygotowany przez dr Patryka Kuziora jest już dostępny w Portalu Oświatowym.
Listopad przyniósł nam wiele zapowiedzi zmian w przepisach, głównie w Karcie Nauczyciela 2022. Na razie nie ma nawet projektu zmian, ale już dziś zachęcamy do zapoznania się z głównymi wytycznymi proponowanymi przez MEiN w naszych videoporadach. Poniżej prezentujemy pełną listę tematów podcastów i videoporad oświatowych opublikowanych w listopadzie!
Możliwość wydawania uczniom e-Legitymacji szkolnej w formie karty plastikowej pojawiła się w 2018 roku na mocy Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 kwietnia 2018 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych. Dokument ten jest zatem równoprawnym wobec papierowej legitymacji. Na chwilę obecną, legitymacja papierowa nadal obowiązuje i aktualny stan prawny nie wyłącza jej z użytkowania, jednak od 2024 roku legitymacja papierowa będzie musiała być wykonana również na nowym wzorze, na którym zdjęcie ucznia będzie musiało być nadrukowane podobnie jak pozostałe dane. Aktualnie trwają prace nad opracowaniem takiego wzoru. Warto wiec rozważyć zastosowanie legitymacji plastikowej, które jest dużo trwalsza i praktyczniejsza.
Czy warto zostać nauczycielem? Wiemy, ile zarabiają nauczyciele i czy preferują pracę w placówkach publicznych, czy też prywatnych.
Nasze zaangażowanie w realizację programu nauczania w szkole nie zawsze pozwala na dostrzeżenie tego, czym pasjonują się uczniowie, i co potrafią, a tkwi w nich ogromny potencjał. Nauczyciele, zastawiając się, jak wykorzystać druk 3D w szkole, najczęściej myślą o drukowaniu pomocy dydaktycznych na lekcje przedmiotowe. I faktycznie jest to jedno z podstawowych zastosowań, bardzo przydatnych np. na lekcji matematyki czy biologii. EkoSystem Banach 3D zakłada wykorzystanie druku 3D w szkole w 12 obszarach. W skład tych obszarów wchodzi m.in. wykorzystanie druku 3D w przedmiotach ścisłych i przyrodniczych.
Resort edukacji zapowiada wprowadzenie od 1 września 2022 r. nowego przedmiotu „historia i teraźniejszość” w klasie I szkoły ponadpodstawowej. Ma on zastąpić dotychczasową wiedzę o społeczeństwie.
Drukarki 3D kwalifikujące się do programu Laboratoria Przyszłości muszą spełniać określone kryteria, dzięki którym korzystanie ze sprzętu będzie bezpieczne, intuicyjne, a w przypadku problemów możliwe stanie się uzyskanie wsparcia technicznego lub szybki serwis urządzenia na terenie Polski.
Każdy, kto prowadzi własną stronę internetową, niezależnie czy jest to sklep internetowy, czy wizytówka firmy, chce, aby była ona wyświetlana jak najwyżej w różnych wyszukiwarkach. Dlatego też przykłada się do optymalizacji strony oraz jej pozycjonowania. Jednak czy to wystarczy, aby strona internetowa przyciągała nowych klientów oraz skłaniała starych do powrotu?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty