Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Ważne wydarzenia dla szkół i przedszkoli

W zakładce „Ważne wydarzenia dla szkół i przedszkoli” znajdziesz najważniejsze informacje dla Twojej placówki. To zbiór aktualności na temat imprez, programów, konkursów, a także terminów czatów z ekspertami Portalu Oświatowego. Tu również zamieszczamy informacje o zbliżających się konferencjach, szkoleniach czy webinariach. Bądź na bieżąco z ważnymi wydarzeniami dla Ciebie i Twojej placówki!

Jak-zostac-dyrektorem-placowki-oswiatowej-1

Jak zostać dyrektorem placówki oświatowej?

Rola dyrektora placówki oświatowej to duża odpowiedzialność, która daje jednak możliwość kreowania, we właściwym zakresie, miejsca przyjaznego zarówno nauczycielom jak i uczniom. Twoje doświadczenie w pracy z młodzieżą, innymi pedagogami, umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresowych oraz w kontaktach międzyludzkich w sposób naturalny predysponuje Cię do objęcia stanowiska kierowniczego szkoły. Jednak, aby w ostateczności zostać dyrektorem placówki, musisz spełnić szereg wymogów formalnych oraz wykazać się wiedzą merytoryczną dotyczącą prowadzenia jednostki oświatowej.

Nauczyciele nowy

Nauczyciel w PPK – dlaczego warto być w programie?

Po raz pierwszy pracownicy jednostek budżetowych mogą oszczędzać na przyszłość wspólnie ze swoim pracodawcą, otrzymując dodatkowe wpłaty od państwa. Działające już ponad 20 lat w Polsce Pracownicze Programy Emerytalne nie są bowiem dla nich dostępne. Co oferują Pracownicze Plany Kapitałowe i dlaczego oszczędzanie w nich po prostu się opłaca?

3aa85ebf03a459b54bb8e3434d5bc0a0a54bae9b-large (1)

ZNP apeluje o zwiększenie poziomu bezpieczeństwa nauczycieli pracujących stacjonarnie

Mimo rosnącej liczby zakażeń koronawirusem nadal niektóre placówki oświatowe prowadzą kształcenie stacjonarne. Związek Nauczycielstwa Polskiego wnioskuje więc o objęcie nauczycieli i pracowników niepedagogicznych z tych placówek rozszerzonymi zasadami bezpieczeństwa.

MEN: III program wsparcia uczniów po pandemii – dodatkowe zajęcia wspomagające

MEN: III program wsparcia uczniów po pandemii – dodatkowe zajęcia wspomagające

Po powrocie z edukacji zdalnej uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych będą mogli uczestniczyć w dobrowolnych zajęciach wspomagających. MEN przedstawiło trzeci z czterech programów dotyczący wsparcia uczniów w czasie i po pandemii.

Ważne

Nauka zdalna także w klasach I-III!

Jak zapowiedział Minister Zdrowia na konferencji prasowej, do 11 kwietnia uczniowie klas I-III szkół podstawowych w całej Polsce będą uczyć się w systemie kształcenia na odległość.

Decyzje UODO – jakie mają znaczenie dla szkół

Decyzje UODO – jakie mają znaczenie dla szkół

Mam przyjemność zaprosić Państwa na mini-cykl wideoporad dotyczący decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych mających znaczenie dla szkół i placówek oświatowych. Najlepiej uczyć się na cudzych a nie własnych błędach. Dlatego z decyzji tych wyciągam wnioski, które mogą być dla Państwa istotne.

Zacznij od dziś korzystać z aplikacji „Twój Asystent” – to nic nie kosztuje

Zacznij od dziś korzystać z aplikacji „Twój Asystent” – to nic nie kosztuje

Wejdź na stronę twojasystent.pl i zapewnij sobie wsparcie prawne, jakiego nie miałeś nigdy wcześniej. Zainstaluj aplikację, a codziennie zostaniesz poinformowany o wszystkich zmianach, terminach i działaniach, jakie należy podjąć, by prowadzić placówkę zgodnie z obowiązującym prawem.

Zajęcia hybrydowe w klasach I-III w kolejnych województwach

Zajęcia hybrydowe w klasach I-III w kolejnych województwach

Od 15 marca z uwagi na obecne tendencje w pandemii w niektórych województwach klasy I-III będą funkcjonowały w systemie hybrydowym. Na czym ma polegać nauczanie hybrydowe? Których województw dotyczy? Szczegóły w artykule.

Bezpłatna platforma do nauczania o udarze mózgu

Bezpłatna platforma do nauczania o udarze mózgu

„AKADEMIA STOP UDAROM” to bezpłatna platforma online dla nauczycieli szkół podstawowych, która pomaga w przekazaniu uczniom wiedzy na temat jednej z najczęstszych i groźnych chorób neurologicznych – udaru mózgu. Pod adresem http://stopudarom.pl/akademia/ znajdują się materiały edukacyjne oraz szczegółowy scenariusz lekcji, które każdy nauczyciel może pobrać i wykorzystać do przeprowadzenia zajęć z młodzieżą w swojej szkole. Akademia jest częścią Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego na rzecz Profilaktyki Udarowej pt. „I Ty możesz zostać superbohaterem!”, nad którym honorowy patronat objęło Ministerstwo Zdrowia, Polskie Towarzystwo Neurologiczne oraz Polskie Towarzystwo Kardiologiczne. Instytucje te uznały wagę i znaczenie prozdrowotne programu, jakie może przynieść społeczeństwu jego powszechne zastosowanie.

II Ogólnopolska Konferencja Oświaty i Samorządu Online „Edukacja to komunikacja”

"Edukacja to komunikacja" - już teraz zapisz się na bezpłatną konferencję!

Mam przyjemność zaprosić Państwa na II edycję Ogólnopolskiej Konferencji Oświaty i Samorządu Online. Będę miał przyjemność być tam z Państwem jako jeden z gospodarzy. Podczas konferencji czeka na Państwa mnóstwo istotnych tematów takich jak etyka zawodu nauczyciela, finansowanie szkoły czy relacje z organem prowadzącym.

Najbliższa konsultacja

Brak konsultacji
w najbliższym czasie

Planowane konsultacje

Brak nadchodzących wydarzeń

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty