Czasopismo "Zarządzanie Przedszkolem. Rozwiązania dla Zaawansowanych" od marca 2021 roku zmieniło swoje oblicze. Zyskało nowy tytuł: "Poradnik Dyrektora Przedszkola", a także nową, atrakcyjną stronę www. To jeszcze nie wszystkie nowości! Dowiedz się więcej.
Resort edukacji zapowiada reformę, która obejmie m.in. poradnie psychologiczno-pedagogiczne i szkoły specjalne. Założenia reformy zostały ujęte w dokumencie „Edukacja dla wszystkich – ramy rozwiązań legislacyjno-organizacyjnych na rzecz wysokiej jakości kształcenia włączającego dla wszystkich osób uczących się”. Dokument ten został jednoznacznie negatywnie zaopiniowany przez ZNP.
Z przyczyn technicznych dzisiejszy e-czat zaplanowany na godzinę 10.00 nie odbył się, za co przepraszamy. Czat odbędzie się w nowym terminie, już w czwartek 4 marca o godz. 10.00.
Już na pierwszy kwartał 2021 r. zaplanowane są pierwsze projekty zmian w prawie oświatowym, które mają rozpocząć wdrażanie „Modelu Edukacji dla Wszystkich” (MEW). Planowane zmiany zakładają m.in. przekształcenie poradni psychologiczno-pedagogicznych w Centrum Dziecka i Rodziny czy wprowadzenie nowych stanowisk tj. asystenta ucznia oraz koordynatora edukacji włączającej. Poznaj planowane etapy wdrażania tego projektu.
Nowy darmowy program edukacyjny Fundacji WWF Polska właśnie wystartował! Program z Pandą to edukacyjna przygoda przygotowana przez WWF Polska, która została stworzona z myślą o nauczycielach i nauczycielkach, edukatorach i edukatorkach, i wszystkich tych, którym leżą na sercu kwestie ochrony przyrody i klimatu dla obecnych i przyszłych pokoleń. To program, który dzięki swojej elastyczności odpowiada na potrzeby i zainteresowania szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nauczyciel sam wybiera ścieżkę tematyczną i realizuje ją w wybrany przez siebie sposób. Przewodnikami tej edukacyjnej przygody są trzy niedźwiedzie: niedźwiedź polarny, niedźwiedź brunatny i panda wielka, które w zależności od wyboru, poprowadzą klasę ścieżką klimatu, różnorodności biologicznej lub transformacji szkoły.
Na stronie internetowej resortu edukacji i nauki opublikowano listę pytań i odpowiedzi dotyczących kwestii związanych ze szczepieniami nauczycieli. Przytaczamy je poniżej.
Jak zapowiada MEN, już od tego tygodnia mają rozpocząć się szczepienia nauczycieli przeciwko COVID-19. Tempo szczepień ma zostać uzależnione od dostaw preparatów do Polski. Co istotne, nauczyciele w wieku od 60 lat będą mogli skorzystać nie tylko ze szczepionki AstraZeneca.
Jak zapowiedział minister Michał Dworczyk, niebawem rozpoczną się szczepienia nauczycieli. W tym celu wykorzystana zostanie szczepionka AstraZeneca. Zapowiedź ta wywołuje kontrowersje, czego wyrazem jest stanowisko ZNP.
Na stronie Ośrodka Rozwoju Edukacji ukazały się vademeca dla nauczycieli poszczególnych przedmiotów przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty i maturalnego. W tym roku są nowe wymagania na egzaminy, które zawarto w dołączonych do rozporządzenia załącznikach, a nie jak w latach ubiegłych – na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Stąd konieczność opracowania wytycznych, które są już do pobrania ze strony ORE.
Coraz częściej w stołówkach szkolnych funkcjonuje oprogramowanie e-Stołówka wspierające pracę intendenta oraz usprawniające weryfikację deklaracji, dzięki wykorzystaniu kart zbliżeniowych lub e-legitymacji szkolnych – zamiast papierowych list, karnetów czy innych standardowych sposobów sprawdzania. Opcjonalnie funkcjonuje również dodatkowy moduł rodzica pozwalający na zarządzanie kontem żywienia swojego dziecka za pośrednictwem telefonu lub komputera.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty