Wynagrodzenia nauczycieli - uproszczenie i racjonalizacja

Anna Trochimiuk

Anna Trochimiuk

Data publikacji: 31 sierpnia 2012 r.
Poleć znajomemu

27 sierpnia 2012 r. w siedzibie MEN odbyło się kolejne spotkanie w sprawie Karty Nauczyciela. Tym razem przedmiotem rozmów były wynagrodzenia nauczycieli. MEN nie chce ograniczać wynagrodzeń nauczycieli, lecz je zracjonalizować i sprawić, by były bardziej motywujące. ZNP uważa, że wynagrodzenie zasadnicze powinno odgrywać większą rolę niż obecnie.

MEN: Nie chcemy ograniczać wynagrodzeń nauczycieli

Ministerstwo chce, przy zachowaniu puli środków na wynagrodzenia na obecnym poziomie, uprościć i zracjonalizować system wynagradzania nauczycieli, by był łatwiejszy do zarządzania. Głównym przedmiotem rozmów była zasadność przyznawania w obecnych czasach dodatku wiejskiego i mieszkaniowego. Zdaniem MEN obecnie nie są one uzasadnione i mogłyby mieć charakter bardziej motywujący.

ZNP: Większy udział wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli

Związek Nauczycielstwa Polskiego podtrzymał swój postulat zwiększenia udziału płacy zasadniczej w ogólnym wynagrodzeniu nauczycieli.

Najbliższe spotkanie w MEN odbędzie się 4 września 2012 r. w sprawie kształcenia i rozwoju zawodowego nauczycieli. Na 14 września zaplanowane są dalsze rozmowy na temat wynagrodzeń nauczycieli.
O rozmowach w MEN nt. Karty Nauczyciela przeczytasz także w artykułach:

Źródło:

  • Strona internetowa Ministerstwa Edukacji Narodowej (www.men.gov.pl).
  • Strona internetowa Związku Nauczycielstwa Polskiego (www.znp.edu.pl).
Opracowanie: Anna Trochimiuk

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel