Zapraszamy na bezpłatne szkolenie online: Trzynastka za 2017 r. – nowe zasady

Data publikacji: 18 stycznia 2018 r.
Poleć znajomemu
Zapraszamy na bezpłatne szkolenie online: Trzynastka za 2017 r. – nowe zasady

Wypłata dodatkowego wynagrodzenia rocznego dla pracowników oświaty jak co roku sprawia wiele problemów. Nie mówiąc już o czasie, który trzeba poświęcić na przygotowanie rzetelnych rozliczeń. Dlatego przygotowaliśmy szkolenie, które pomoże zrozumieć zasady  wypłacania trzynastej pensji dla nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Wybierz odpowiedni dla siebie termin i zapisz się na szkolenie!

Główne zagadnienia, które zostaną omówione podczas szkolenia

  • 180 dni pracy uprawnia do trzynastki.
  • Kiedy należy przyznać trzynastkę mimo niespełnienia wymogu 180 dni pracy: urlop dla poratowania zdrowia, urlopy związane z rodzicielstwem, zatrudnienie zgodnie z organizacją pracy szkoły, zatrudnienie sezonowe, przejście na emeryturę lub rentę, zwolnienie z pracy z przyczyn organizacyjnych, przeniesienie służbowe.
  • Kiedy pracownik nie zasłuży na trzynastkę?
  • Jak obliczyć wysokość trzynastki – składniki wchodzące do podstawy wymiaru, wymiar proporcjonalny.
  • Kiedy wypłacić trzynastkę za 2017 r.?
  • Jak odzyskać nieprawidłowo wypłacone świadczenie?
  • Co grozi za niewypłacenie trzynastki?
Termin można wybrać, zapisując się na szkolenie: 26 stycznia 2018 r. (piątek) o godz. 10 lub 2 lutego 2018 r. (poniedziałek) o godz. 19.

Dodatkowy termin czatu z ekspertem Portalu Oświatowego

W dniu szkolenia, tj. 26 stycznia 2018 r. odbędzie się dodatkowy czat z ekspertem Portalu – Michałem Kowalskim. Odpowiadać będzie na pytania związane z wypłatą trzynastek za 2017 r. W dniu czatu na stronie głównej portalu w prawej kolumnie – pojawi się okienko czatu. Wystarczy wpisać swoje pytania – a ekspert będzie odpowiadał na nie na bieżąco.

Czat on-line poświęcony zagadnieniom z zakresu 13. pensji dla pracowników oświaty odbędzie się 26 stycznia o godz. 19!

Prowadzący szkolenie i czat online:

Michał Kowalski – radca prawny, redaktor Portalu Oświatowego. Specjalista z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa oświatowego. Prowadzi kancelarię, w ramach której udziela pomocy prawnej zarówno nauczycielom, jak i dyrektorom i innym pracownikom szkół. Od kilku lat współpracuje ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego. współpracuje ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego.

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel