Zasady liczenia okresu niezdolności do pracy z art. 23 KN

Dominik Wajda

Asystent sędziego w Izbie Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego
Data publikacji: 17 lutego 2010 r.
Poleć znajomemu
Pytanie: Nauczyciel od 1 września 2008 r. do 30 czerwca 2009 r. przebywał na urlopie zdrowotnym. Dnia 3 września nauczyciel uległ wypadkowi przy pracy i do końca listopada przebywał na L4. Od 1 grudnia powrócił do pracy, lecz w styczniu 2010 r.  poszedł znowu na L4. Czy okres 182 dni niezdolności do pracy będący podstawą rozwiązania stosunku pracy nauczyciela nalicza się od nowa z chwilą rozpoczęcia nowego roku kalendarzowego 2010? Czy okres urlopu zdrowotnego udzielonego w poprzednim roku szkolnym należy doliczyć do okresu niezdolności do pracy na podstawie art. 23 KN? Czy nauczyciel może znowu iść na urlop zdrowotny bez obawy, iż jego stosunek pracy zostanie rozwiązany?

Pozostało jeszcze 89 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem Portalu Oświatowego? Już teraz zamów pełny dostęp i zyskaj:
Aktualne informacje o zmianach w przepisach
Najwieksza baza narzędzi dla szkół i przedszkoli
Indywidualne konsultacje z ekspertami
Baza 7 000 porad prawnych

Sprawdź, co oferuje Portal Oświatowy »
Uzyskaj dostęp do portalu »

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Jeśli masz już konto w Portalu Oświatowym »
Zaloguj się »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Strona używa plików cookies.
Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się jaki jest cel używania cookies oraz jak zmienić ustawienia cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z bieżącymi ustawieniami przeglądarki.
wiper-pixel