Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Bezpieczeństwo i opieka

Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania, problemy, wątpliwości związane z bezpieczeństwem dzieci w przedszkolu. Eksperci odpowiadają m.in. na takie pytania: jak zorganizować dowóz dzieci do placówki, jak zadbać o bezpieczeństwo na wycieczkach, jakie procedury wprowadzić na wypadek różnych zdarzeń losowych. Poznaj obowiązki dyrektora związane z zapewnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków w placówce publicznej, jak i niepublicznej.

Archiwalny Agresywny przedszkolak - czyli gdy dziecko więcej niż rozrabia

Pytanie: Rodzice innych dzieci żądają usunięcia z przedszkola dziecka, które jest wyjątkowo agresywne. Jak należy postąpić w tej sytuacji?

Archiwalny Stanowisko MEN w sprawie odbioru dziecka z przedszkola przez niepełnoletnie rodzeństwo

Wokół zagadnienia odbioru dziecka z przedszkola przez osobę niepełnoletnią skupiają się różne poglądy. Można wywieść logikę, że tylko osoba pełnoletnia może odebrać dziecko po zajęciach przedszkolnych. Można dowieść także, że już 13-latek upoważniony przez rodziców dziecka przedszkolnego jest właściwą osobą, której można powierzyć dziecko do opieki po zajęciach.

Archiwalny Organizacja w przedszkolu mini ZOO - wymagania

Pytanie: Czy przedszkole, które w ogrodzie zorganizuje mini ZOO (kilka królików, bażant) musi posiadać jakieś stosowne dokumenty, świadectwa zdrowia zwierząt, zaświadczenia od lekarza weterynarii?

Archiwalny Uczestnictwo w zajęciach przedszkolnych dziecka z ręką w gipsie

Pytanie: Dziecko złamało palec, zostało przez rodziców oddane pod opiekę poradni (założony gips), a na drugi dzień rodzice przyprowadzili dziecko do przedszkola (przedszkole niepubliczne). Czy dziecko może uczęszczać do placówki z ręką w gipsie , czy rodzic powinien złożyć jakieś oświadczenie , które mówi o wiedzy na temat zagrożeń dla jego dziecka? Jak powinien postąpić nauczyciel - przyjąć dziecko do grupy, poprosić rodzica o zgodę lekarza?

Archiwalny Opieka nad przedszkolakami podczas przebywania na basenie

Pytanie: Przedszkole organizuje cotygodniowy wyjazd zapisanej grupy dzieci na basen  (3-6 lat) i jedzie około 16 - 20 dzieci w różnym wieku. Zawsze jest 3 opiekunów. Proszę o informację, kto odpowiada za dzieci podczas przebywania na basenie? Opiekunowie wchodzą na basen, lecz nie do wody i czy ilość opiekunów jest odpowiednia?

Archiwalny Plac zabaw w przedszkolu - organizacja krok po kroku

Pytanie: Proszę o opinię i pomoc w ustaleniu kolejnych kroków, jakie należy podjąć, aby uruchomić plac zabaw w przedszkolu (chodzi o placówkę niepubliczną). Czy budowa placu zabaw wymaga uzyskania pozwolenia na budowę?

Archiwalny Wypadek na placu zabaw. Jak postępować w przypadku urazu kończyn?

Opiekun dzieci na placu zabaw zawsze musi liczyć się z wypadkami, urazami - to naturalne w rozwoju ruchowym dziecka. Dowiedz się, jak postępować w przypadku urazów kości i stawów oraz jak je rozpoznawać! Podpowiadamy, jak pomagać poszkodowanemu dziecku do czasu przybycia profesjonalnej pomocy medycznej oraz co zrobić, by nie dopuścić do ewentualnych powikłań pourazowych.

Archiwalny Metody zapobiegania agresji słownej wśród dzieci

Niewinne dokuczanie czy wyśmiewanie to pierwsze przejawy agresji. Dlatego uczeń musi mieć jasny obraz tego, co złe i co dobre. Aby skutecz­nie jej przeciwdziałać konieczne są konsekwentne działania nauczycieli. Przypominamy podstawowe przejawy agresji werbalnej oraz metody jej eliminowania.

Archiwalny Sprawdź, jakie czynniki sprzyjają zachowaniom agresywnym dzieci

Różne czynniki, zarówno osobowościowe, środowiskowe, jak i wynikające z organizacji pracy przedszkola, mogą wpływać na występowanie agresji wśród dzieci. Sprawdź, które z nich sprzyjają zachowaniom agresywnym dzieci i zastanów się co możesz zrobić, by je zminimalizować. 

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel