Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Dokumentacja przedszkola

Prawidłowe prowadzenie dokumentacji przedszkolnej spoczywa na dyrektorze placówki, a także na nauczycielach. Głównymi dokumentami są statut, arkusz organizacyjny czy plan pracy placówki. Ale nie tylko, w tym miejscu znajdziesz także podstawowe informacje na temat prowadzenia dzienników zajęć, zawierania umów z rodzicami, a także zasady przechowywania dokumentacji. Dowiedz się, jak prawidłowo prowadzić dokumentację przedszkola.

W jakiej formie można prowadzić dzienniki zajęć w przedszkolu niepublicznym

Pytanie: Czy w niepublicznych jednostkach (przedszkola i punkty przedszkolne), można wprowadzić komputerową wersję dziennika (Excel) - cały dziennik będzie prowadzony na schemacie dziennika papierowego, ale w komputerze, i będą drukowane na bieżąco informacje, które będą dopinane do segregatora. Czy taka forma jest dopuszczalna?

Czy przedszkole musi opracować koncepcję pracy

Pytanie: Przedszkole będzie opracowywać koncepcję pracy. Jaką podstawę prawna należy podać w koncepcji pracy przedszkola gminnego? Czy taki dokument nadal obowiązuje?

36f9b97638272d7fa38815c225fd3ffd9effa10a-xlarge

Realizacja zadań w przedszkolu przez firmę zewnętrzną – jakie umowy zawrzeć

Po 1 września 2018 r. nadal można zlecić innej jednostce/firmie realizację zajęć w przedszkolu, np. na prowadzenie usług psychologicznych, logopedycznych i fizjoterapeutycznych. W takiej sytuacji nie będzie obowiązywał przepis dotyczący zatrudniania nauczycieli na umowę o pracę.

Umowy z rodzicami w przedszkolu niepublicznym – czy konieczne

Pytanie: Czy przedszkole niepubliczne musi zawierać umowę z rodzicami czy też wystarczy karta zgłoszenia i zapisu dziecka do przedszkola?

Umowy z rodzicami w przedszkolu niesamorządowym

Pytanie: Jakie umowy z rodzicami na rok szkolny 2018/2019 powinny być zawierane w przypadku przedszkola publicznego, prowadzonego przez operatora prywatnego, nie przez samorząd?

Programy oraz dokumentacja w przedszkolu dwujęzycznym – w jakim języku tworzyć

Pytanie: W jakim języku, polskim czy angielskim, nauczyciele w niepublicznym przedszkolu dwujęzycznym powinni tworzyć programy oraz dokumentację dotyczącą edukacji angielskiej?

Umowy z rodzicami na nowy rok szkolny – czy konieczne

Pytanie: Czy na nowy rok szkolny 2018/2019 zawieramy w przedszkolu z rodzicami umowy cywilno-prawne?

f28677197b2264ad0a2146e04f0d3adbcf957567-xlarge

Zawieranie umów z rodzicami w przedszkolu niepublicznym – zgodnie z RODO

Dane osobowe rodziców i dzieci przetwarzane przy okazji zawierania umów o świadczenie usług przedszkolnych wymagają dopełnienia obowiązku informacyjnego wobec osób, których dane dotyczą. Mogą być one udzielane na piśmie lub w inny sposób. Przedstawiamy, jak chronić i przetwarzać dane osobowe zgodnie z RODO w przypadku zawierania umów z rodzicami.

Umowy rodziców z przedszkolem – na jaki okres zawierać

Pytanie: Czy dopuszczalne jest podpisywanie umów o świadczenie usług przedszkolnych z rodzicami na okres od pierwszego września do końca sierpnia w przypadku publicznego przedszkola prowadzonego przez osobę fizyczną? Przedszkole w okresie wakacyjnym ma 3 tygodnie przerwy (decyzja organu prowadzącego).

Tematy zajęć dodatkowych w dzienniku – w przedszkolach niepublicznych

Pytanie: Czy wprowadzanie tematów zajęć w dodatkowe dzienniki lub odrębne karty z logopedii, angielskiego, tańca, gimnastyki korekcyjnej, rytmiki jest obligatoryjne czy też fakultatywne? Jeśli jest to obowiązek, to jak długo przechowujemy takie tematy w archiwum?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty