Ocena dorobku zawodowego – na podstawie sprawozdania czy wniosku nauczyciela

Anna Trochimiuk
Data publikacji: 16 czerwca 2021 r.
Poleć znajomemu
Ocena dorobku zawodowego – na podstawie sprawozdania czy wniosku nauczyciela

Aby złożyć wniosek o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego nauczyciel musi otrzymać pozytywną ocenę dorobku zawodowego. Sprawdź, czy ocena dorobku zawodowego nauczyciela jest dokonywana na podstawie samego sprawozdania z realizacji planu rozwoju zawodowego czy konieczny jest wniosek nauczyciela.

Termin na dokonanie oceny dorobku zawodowego biegnie od dnia złożenia sprawozdania

W okresie stażu nauczyciel realizuje własny plan rozwoju zawodowego zatwierdzony przez dyrektora szkoły. Po zakończeniu stażu nauczyciel składa dyrektorowi szkoły sprawozdanie z realizacji tego planu. Ocenę dorobku zawodowego ustala dyrektor szkoły w terminie nie dłuższym niż 21 dni od dnia złożenia sprawozdania z realizacji planu rozwoju zawodowego (art. 9c ust. 5a Karty Nauczyciela).

Oznacza to, że procedurę oceny dorobku zawodowego za okres stażu nie rozpoczyna wniosek nauczyciela o jej dokonanie (jak w przypadku oceny pracy) a złożenie przez niego sprawozdania z realizacji planu.

Można sprawozdanie dołączyć do prośby o dokonanie oceny ale nie trzeba

Oczywiście przedkładane sprawozdanie może zawierać pismo przewodnie, w którym nauczyciel informuje, że „w związku z zakończeniem stażu w dniu.... przekazuję sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego i proszę o dokonanie oceny dorobku zawodowego za okres stażu.” Jednakże brak takiej formalnej prośby o dokonanie oceny dorobku zawodowego nie uprawnia dyrektora do zaniechania dokonania tej oceny.

Anna Trochimiuk

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql