Rząd przyjął projekty ustaw reformujących system oświaty

Michał Kowalski

Michał Kowalski

Data publikacji: 8 listopada 2016 r.
Poleć znajomemu
Rząd przyjął projekty ustaw reformujących system oświaty

Rada Ministrów przyjęła w ostatecznym kształcie projekty ustaw reformujących system oświaty. Oznacza to rozpoczęcie prac legislacyjnych nad projektami w Sejmie. Wszystko wskazuje na to, że wdrażanie reformy rozpocznie się już 1 września 2017 r.

Rząd deklaruje gotowość do reformy

Podczas konferencji prasowej po wtorkowym posiedzeniu rządu poinformowano o przyjęciu ostatecznego kształtu ustawy Prawo oświatowe oraz ustawy – Przepisy wprowadzające Prawo oświatowe. Jest to równoznaczne z uruchomieniem procesu legislacyjnego w Sejmie. Rada Ministrów wyraża gotowość do wdrożenia i przeprowadzenia reformy i deklaruje, iż odpowiednie środki na ten cel zostały zabezpieczone w budżecie.

Reforma rozpocznie się 1 września 2017 r.

W ostatecznym kształcie teksty ustaw zawierają niewiele zmian w stosunku do projektów skierowanych do konsultacji (dowiedz się więcej). Najprawdopodobniej wdrażanie reformy rozpocznie się już 1 września 2017 r., kiedy w gimnazjach zabraknie klasy I, a absolwenci klasy VI szkoły podstawowej staną się uczniami nowo utworzonej klasy VII.

W związku z powyższym zapraszamy do wzięcia udziału w I Ogólnopolskiej Konferencji Oświatowej dla Dyrektorów Szkół „Reforma Oświaty 2017”. Będzie to pierwsza Konferencja w Polsce po przyjęciu projektów ustaw przez rząd!

Zobacz także:

Źródło:

  • Polska Agencja Prasowa (http://www.pap.pl)
Opracowanie: Michał Kowalski

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel