Formami nadzoru pedagogicznego są kontrola i wspomaganie. Przypominamy szczegółowe wytyczne z przepisów dotyczące nadzoru. A dodatkowo dołączamy przykładowe sprawozdanie z nadzoru pedagogicznego za I półrocze 2024/2025.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
W artykule dodatkowo do pobrania wzór sprawozdania z nadzoru pedagogicznego w szkole za I półrocze
Na koniec półrocza na dyrektorze szkoły spoczywa obowiązek analizy pełnionego nadzoru pedagogicznego. Trzeba podsumować efekty półrocznej pracy szkoły, jej osiągnięcia, sukcesy, a także porażki. Skorzystaj z przykładowego wzoru sprawozdania z nadzoru pedagogicznego w I półroczu.
Rozporządzenie o nadzorze pedagogicznym nie zobowiązuje dyrektora przedszkola do półrocznego podsumowania nadzoru. Natomiast jego obowiązkiem jest przedstawienie radzie pedagogicznej nie rzadziej niż dwa razy w roku szkolnym, ogólnych wniosków wynikających ze sprawowanego nadzoru oraz informacji o działalności szkoły. Jeśli dyrektor zdecyduje o przygotowaniu sprawozdania, to może ono zawierać syntetyczny opis przebiegu nadzoru pedagogicznego pełnionego przez dyrektora w I półroczu. Skorzystaj z przykładowego wzoru sprawozdania z nadzoru pedagogicznego w przedszkolu za I półrocze.
Czynności dotyczące ustalenia sposobu wykorzystania wyników nadzoru powinny zostać przeprowadzone między przedstawieniem wyników i wniosków na zebraniu rady pedagogicznej (najpóźniej 31 sierpnia), a opracowaniem planu nadzoru pedagogicznego (najpóźniej 15 września). W praktyce oznacza to, że dyrektor powinien udokumentować wypełnianie tego obowiązku w formie uchwały rady pedagogicznej. Pobierz wzór uchwały!
Czy dokument zawierający ogólne wnioski wynikające ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego oraz informacja o działalności pracy szkoły to dwa oddzielne dokumenty? Czy obydwa dokumenty koniecznie muszą być przedstawiane dwa razy w roku? Rozwiewamy wątpliwości czytelników.
W mijającym roku szkolnym poszczególne zadania z nadzoru pedagogicznego realizowane były w różnych warunkach. Dużą część roku objęła bowiem nauka zdalna. Czy wpływa to na podsumowanie nadzoru pedagogicznego 2020/2021? Podpowiadamy w artykule.
W związku z ograniczeniem funkcjonowania placówek oświatowych oraz przejściem na zdalne nauczanie podsumowanie nadzoru za I półrocze wymaga uwzględnienia trudności w realizacji zadańujętych w planie nadzoru. Tych trudności powinno być mniej w stosunku do ubiegłego roku, ponieważ wszyscy jesteśmy bogatsi o doświadczenia w pracy zdalnej realizowanej w minionym roku szkolnym. Przedstawiamy wskazówki, które pozwolą dyrektorowi na samodzielne opracowanie własnego wzoru podsumowania nadzoru pedagogicznego w szkole za I półrocze.
Sierpniowe zebranie rady pedagogicznej w przedszkolu jest ostatecznym terminem rozliczenia się dyrektora z zadań nadzoru pedagogicznego. Aby przygotować sprawozdanie, dyrektor musi zebrać odpowiednią dokumentację i przygotować wnioski. Poznaj 15 dokumentówprzydatnych do przygotowania sprawozdania oraz przykłady wykorzystania tej dokumentacji, a także sposoby opracowania wyników oraz wniosków z nadzoru.
Copyright © 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | Właściciel Portalu: Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.