Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Ważne wydarzenia dla szkół i przedszkoli

W zakładce „Ważne wydarzenia dla szkół i przedszkoli” znajdziesz najważniejsze informacje dla Twojej placówki. To zbiór aktualności na temat imprez, programów, konkursów, a także terminów czatów z ekspertami Portalu Oświatowego. Tu również zamieszczamy informacje o zbliżających się konferencjach, szkoleniach czy webinariach. Bądź na bieżąco z ważnymi wydarzeniami dla Ciebie i Twojej placówki!

zdj_M_14.05jpg

Archiwalny E-szkolenie: Zakończenie stażu na wyższy stopień awansu zawodowego w maju 2018 r.

Jak prawidłowo ustalić termin zakończenia stażu, jak liczyć okresy nieobecności, jak ustalić ocenę dorobku zawodowego nauczyciela – poznaj odpowiedzi na pytania związane z zakończeniem stażu na wyższy stopień awansu zawodowego.

zdj_cz2

Archiwalny E-szkolenie: Ruch kadrowy nauczycieli w 2018 r. – stan nieczynny i wypowiedzenie

Od września 2018 r. kontynuowany będzie proces wygaszania gimnazjów i klas dotychczasowego gimnazjum w szkołach innego typu. Może także dojść do przekształcenia gimnazjów w szkoły innego typu lub ich włączenia do takich szkół. Procesy te warunkują stosowanie przejściowych rozwiązań kadrowych przewidzianych w przepisach wprowadzających prawo oświatowe. Przedstawiamy szkolenie, które krok po kroku wyjaśnia i analizuje najnowsze przepisy.

zdj_cz1

Archiwalny E-szkolenie: Ruch kadrowy nauczycieli w 2018 r. – alternatywne rozwiązania

Przedstawiamy e-szkolenie dotyczące ruchu kadrowego w szkołach i przedszkolach. Poznaj alternatywne rozwiązania, które pomogą – zgodnie z przepisami – przeprowadzić ruch kadrowy w Twojej placówce.

Archiwalny Szkolenie: Zmiany w Karcie Nauczyciela od 1 września 2018 r.

Przygotuj się na nowe regulacje dotyczące m.in. awansu zawodowego, oceny pracy nauczycieli, zasad uśredniania pensum oraz obliczania wymiaru zajęć obowiązkowych nauczycieli niepełnosprawnych. Praktyczne tabele i zestawienia pomogą w stosowaniu nowych przepisów Karty Nauczyciela.

Zalesny_zdj

Archiwalny E-szkolenie: Przygotowanie organizacji placówki do roku szkolnego 2018/2019

Obejrzyj szkolenie prowadzone przez eksperta Leszka Zaleśnego dotyczące organizacji roku szkolnego 2018/2019. Poznaj nowe przepisy i ich zastosowanie w arkuszu organizacyjnym.

M.ocena

Archiwalny E-szkolenie: Ocena pracy nauczyciela od 1 września 2018 r.

Od 1 września 2018 r. dyrektor ma obowiązek dokonywania okresowej oceny pracy każdego nauczyciela - co 3 lata pracy w szkole od dnia uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego, mianowanego i dyplomowanego. Przedstawiamy szkolenie, które krok po kroku wyjaśnia, na czym polegają nowe zasady oceniania nauczycieli.

M.awans

Archiwalny E-szkolenie: Awans zawodowy nauczyciela od 1 września 2018 r.

Od 1 września 2018 r. nauczyciel stażysta powinien być zatrudniany na podstawie umowy o pracę na czas określony na okres 2 lat szkolnych. Wydłużony zostanie staż na stopień nauczyciela kontraktowego. Obejrzyj szkolenie i poznaj wszystkie zmiany w awansie zawodowym!

Archiwalny Zakreślenie ram czasowych na prezentację koncepcji rozwoju placówki w czasie konkursu na dyrektora szkoły

Konkurs na stanowisko dyrektora szkoły może być unieważniony i przeprowadzony ponownie w razie stwierdzenia nieprawidłowości, które mogły mieć wpływ na wynik konkursu. Taką nieprawidłowością może być ograniczenie kandydatom czasu na prezentację koncepcji rozwoju placówki lub przerywanie im w trakcie tej prezentacji.

dziewczynka

5 nieoczywistych pomocy dydaktycznych w przedszkolu

Jakie przybory warto dokupić do przedszkola przed 1 września? Oto kilka pomysłów na uzupełnienie wyposażenia przedszkola, które będą nieocenioną pomocą w prowadzeniu zajęć, rozwijaniu umiejętności dzieci i współpracy z rodzicami.

swietlica

Jak wyposażyć świetlicę szkolną i zainteresować uczniów zajęciami świetlicowymi

Myśląc o szkole, często zapominamy o tym, że jej integralną i – wbrew niektórym przekonaniom – bardzo istotną częścią jest świetlica. Jej podstawowym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom, którzy czekają na lekcje lub na odebranie przez rodziców. Powinna jednak nie tylko pełnić funkcję poczekalni, ale dobrze organizować spędzany w niej czas. Często jest to kilka godzin, które można efektywnie wykorzystać, inspirując uczniów nie tylko do nauki, ale także do rozwijania zainteresowań oraz zawierania przyjaźni i integrowania się z kolegami z innych klas.

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel