Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Ważne wydarzenia dla szkół i przedszkoli

W zakładce „Ważne wydarzenia dla szkół i przedszkoli” znajdziesz najważniejsze informacje dla Twojej placówki. To zbiór aktualności na temat imprez, programów, konkursów, a także terminów czatów z ekspertami Portalu Oświatowego. Tu również zamieszczamy informacje o zbliżających się konferencjach, szkoleniach czy webinariach. Bądź na bieżąco z ważnymi wydarzeniami dla Ciebie i Twojej placówki!

MEN: Podsumowanie pracy i plany

Minister Edukacji Narodowej, Katarzyna Hall, podczas konferencji prasowej podsumowywała trzy ostatnie lata pracy MEN. Do największych osiągnięć, zdaniem minister należą: nowa podstawa programowa, skokowy wzrost upowszechnienia edukacji przedszkolnej i rozpoczęcie zmian w mało wydajnych obszarach systemu oświaty. Oprócz podsumowania minister przedstawiła też propozycje kierunków pracy MEN w czwartym roku kadencji rządu, zakładające między innymi przygotowanie zmian ustawowych umożliwiających grupowanie szkół oraz konsolidację administracji oświatowej.

Ruszył program "5 porcji warzyw, owoców lub soku"

Ruszył program edukacyjny „5 porcji warzyw, owoców lub soku” skierowany do klas I-III szkół podstawowych. Jego celem jest kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych, w szczególności polegających na spożywaniu warzyw, owoców i soków 5 razy dziennie. W tym roku w programie weźmie udział prawie 300 000 uczniów z ponad 4000 szkół z całej Polski.

MEN: Apel o przeciwdziałanie zażywaniu "dopalaczy" przez uczniów

W związku z rosnącym zagrożeniem życia i zdrowia dzieci i młodzieży, wynikającym z coraz powszechniejszej dostępności do substancji o działaniu psychoaktywnym, potocznie nazywanych „dopalaczami", minister - Katarzyna Hall zaapelowała o podjęcie stosownych działań.

CKE: Umiejętności trzecioklasistów pod lupą

Centralna Komisja Egzaminacyjna zamierza przeprowadzić ogólnopolskie badanie wiadomości i umiejętności uczniów klasy trzeciej szkoły podstawowej. Udział w badaniu jest dobrowolny. Planowy termin przeprowadzenia - maj 2011 r.

Kampania "Zły dotyk" reaktywowana

Fundacja Dzieci Niczyje we współpracy z Rzecznikiem Praw Dziecka reaktywowała po ośmiu latach przerwy Kampanię „Zły dotyk". II edycję Kampanii 13 maja zainaugurowała konferencja prasowa, podczas której organizatorzy zaprezentowali wyniki badań wiktymizacji dzieci i młodzieży w Polsce, m.in. wykorzystywania seksualnego. Kampania potrwa do końca tego roku. 

II edycja konkursu na najlepsze programy wychowania przedszkolnego

Centralny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli ogłosił II edycję konkursu na najlepsze programy wychowania przedszkolnego, któremu patronuje Minister Edukacji Narodowej. Prace można przesyłać do 10 sierpnia 2009 roku.

teczki-dane-osobowe

Wyciek danych z dziennika elektronicznego

Dziennik elektroniczny to duża wygoda i usprawnienie pracy nauczyciela i dyrektora. Jednak w związku z przeniesieniem wszelkich istotnych informacji do sieci, na nauczycielu i dyrekcji spoczywa duża odpowiedzialność za dane swoich uczniów i ich rodziców. Kradzież danych przez sieć jest o wiele łatwiejsza, niż kradzież papierowego dziennika i niesie za sobą poważniejsze konsekwencje, takie jak wgląd do danych archiwalnych, korespondencji, danych innych klas. Dlatego w związku z Dniem Bezpiecznego Internetu chcemy przypomnieć, jak pracownicy szkoły powinni chronić się przed przechwyceniem swojego hasła oraz co im grozi za niestosowanie procedur.

e-szkolenie ocena pracy nauczycieli 2018

Archiwalny E-szkolenie: Ocena pracy nauczycieli od 1 września 2018

Od 1 września 2018 r. nauczyciele muszą być regularnie oceniani, a dodatkowo ocena pracy musi obejmować wszystkie obszary pracy nauczycieli, określone w rozporządzeniu.  Oceny dokonuje się w trzech przypadkach, przy czym procedura oceny pracy w każdym z nich zawiera pewne odrębności. Usystematyzujmy wiedzę na temat nowej oceny pracy nauczycieli wraz z Ekspertem Portalu Oświatowego.

Michal

Archiwalny E-szkolenie: Zadania kadrowe dyrektora na początku roku szkolnego 2018/2019

Jak zweryfikować kandydata na stanowisko nauczyciela, a jak na stanowisko niepedagogiczne – to częste pytanie zadawane przez dyrektorów szkół. Aby mieć pewność, że sprawy kadrowe po zmianach przepisów będą prowadzone prawidłowo, przygotowaliśmy praktyczne e-szkolenie. Obejrzyj je i poznaj wskazówki naszego eksperta Michała Kowalskiego.

zdj._zalesny

Archiwalny E-szkolenie: Konsekwencje zmian Karty Nauczyciela dla placówek niepublicznych

Przedstawiamy e-szkolenie „Konsekwencje zmian Karty Nauczyciela dla szkół, przedszkoli i placówek niepublicznych  oraz publicznych nie samorządowych od 1 września 2018 r.”. Poznaj zmiany obowiązujące już od najbliższego roku szkolnego.

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel