Z jakich świadczeń można skorzystać z przedświątecznego funduszu socjalnego? Na jakich zasadach? Gdzie szukać podpowiedzi? Kilka słów na ten temat już dziś na Facebooku.
Koniec roku kalendarzowego to czas, w którym należy przygotować się do inwentaryzacji. Jak ją przeprowadzić? M.in. o tym posłuchasz w dzisiejszym podsumowaniu.
Ewidencja „Sportowe talenty” będzie zawierała liczne dane uczniów, w tym o wynikach testów sprawnościowych. Tak szeroki zakres danych budzi wątpliwości Rzecznika Praw Obywatelskich, który zwrócił się o wyjaśnienia do Ministra Edukacji i Nauki. MEiN uważa jednak, że takie rozwiązanie jest legalne i uzasadnione. Takie samo stanowisko przedstawił Minister Sportu i Turystyki.
W jakim kierunku pójdą zmiany w systemie oświaty? Pewnie wnioski można wysnuć z zapowiedzi zawartych w umowie koalicyjnej zawartej pomiędzy przedstawicielami dotychczasowych partii opozycyjnych. Wśród zmian wskazano m.in. odchudzenie podstawy programowej i ograniczenie prac domowych.
Kolejni nauczyciele otrzymują już bony na laptopy i zapewne zastanawiają się, jaki sprzęt można sfinansować z bonu. Już dziś wyjaśnię, jakie warunki musi spełniać komputer, który można zakupić za pomocą bonu.
Zastanawiasz się, czy przysługuje Ci dodatkowy dzień wolny za uczestnictwo w uroczystościach z okazji Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2023 r. Więcej informacji na ten temat w kolejnym podsumowaniu najważniejszych treści zeszłego tygodnia w Portalu Oświatowym.
Trwa XIV edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa” pod patronatem medialnym m.in. Portalu Oświatowego. W ramach programu zorganizowano dwudniowe szkolenie dla nauczycieli i dyrektorów ze szkół, które uczestniczą w tegorocznej edycji.
Drodzy Czytelnicy! Niestety dzisiejszy dyżur telefoniczny nie mógł się odbyć z uwagi na awarię. Nowy termin dyżuru telefonicznego w zakresie kadr i płac to czwartek 9 listopada 2023 r.
Obejrzyj relację z e-czata w Portalu Oświatowym z 8 listopada 2023 r. W artykule przedstawiamy najciekawsze pytania, jakie zostały zadane w jego trakcie.
Dotacja oświatowa ma na celu sfinansowanie podstawowej działalności szkoły i nieprzedszkola. W pewnym zakresie z dotacji finansowane są również wynagrodzenia. Czy możliwe jest zatem przeznaczenie dotacji oświatowej na wpłaty do pracowniczych planów kapitałowych? Odpowiedź na to pytanie przedstawiła Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty