Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Nadzór pedagogiczny

Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania dotyczące sprawowania nadzoru pedagogicznego w placówkach publicznych, jak i niepublicznych. Dowiesz się, jak sprawować nadzór, jakie obowiązki z nim związane ma dyrektor, jakie są wymagania dla przedszkoli, czy też jak przygotować plan i sprawozdanie z nadzoru. Sprawdź nasze porady, a sprawowanie nadzoru pedagogicznego nie będzie sprawiało Ci problemu!

Ewaluacja zewnętrzna w przedszkolu w zakresie wspomagania rozwoju dzieci

Pytanie: Przedszkole otrzymało zawiadomienie z kuratorium oświaty o planowanej ewaluacji zewnętrznej w zakresie wspomagania rozwoju uczniów z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji i współpracy z rodzicami. Czego spodziewać się podczas takiej ewaluacji

Dyrektor – menedżer w szkole nie samorządowej – kto sprawuje nadzór pedagogiczny

Pytanie: W publicznej szkole podstawowej prowadzonej ze stowarzyszenie dyrektorem została osoba niebędąca nauczycielem. Kto w takiej sytuacji powinien sprawować nadzór pedagogiczny?

Kiedy dyrektor może sprawować nadzór pedagogiczny w przedszkolu niepublicznym

Pytanie: Jestem nauczycielem mianowanym - kwalifikacje do nauczania geografii i przygotowanie w zakresie oligofrenopedagogiki. Od stycznia otwieram przedszkole niepubliczne, gdzie będę dyrektorem. Czy w placówce będę mogła sprawować nadzór pedagogiczny?

Plan pracy i plan nadzoru pedagogicznego – wytyczne dla przedszkoli niepublicznych

Pytanie: Od najbliższego roku szkolnego zacznie działać przedszkole niepubliczne. Na czym należy się skupić, pisząc roczny plan pracy i plan nadzoru pedagogicznego?

5c7b56c97dbd49a5c08c80a48cc4760c46c268c7-xlarge

Przykłady wykorzystania dokumentacji i opracowania wniosków z nadzoru dyrektora przedszkola

Sierpniowe zebranie rady pedagogicznej w przedszkolu jest ostatecznym terminem rozliczenia się dyrektora z zadań nadzoru pedagogicznego. Aby przygotować sprawozdanie, dyrektor  musi zebrać odpowiednią dokumentację i przygotować wnioski. Poznaj 15 dokumentówprzydatnych do przygotowania sprawozdania oraz przykłady wykorzystania tej dokumentacji, a także sposoby opracowania wyników oraz wniosków z nadzoru.

Wspomaganie nauczycieli – przykłady zapisów w planie nadzoru przedszkola

Pytanie: W jaki sposób w planie nadzoru pedagogicznego dyrektora przedszkola umieścić wspomaganie nauczycieli w realizacji ich zadań poprzez diagnozę pracy przedszkola?

Dokumenty związane z nadzorem pedagogicznym w przedszkolu niepublicznym

Pytanie: W statucie przedszkola niepublicznego mam zapis, że dyrektor przedszkola sam lub przez osobę uprawnioną sprawuje nadzór pedagogiczny. Jakie zatem dokumenty muszę tworzyć w celu wykazania spełniania tego obowiązku na wypadek kontroli z kuratorium?

5efcea8fe8359575948a435cd0760b533a395211-xlarge

Podsumowanie I półrocza w przedszkolu – zadania dyrektora

Zakończenie półrocznej pracy przedszkola to odpowiedni czas, by omówić z radą pedagogiczną sprawy istotne dla jakości jego pracy i dalszego rozwoju. Na co zwrócić szczególną uwagę, jakie zagadnienia omówić na zebraniu – przedstawiamy wskazówki dla dyrektora do podsumowania pracy przedszkola.

Harmonogram dotyczący diagnozowania i informowania rodziców o osiągnięciach dzieci

Przeprowadzanie obserwacji zakończonych diagnozą może odbywać w etapach określonych w harmonogramie działań zarówno nauczycieli, jak i dyrektora przedszkola. Przedstawiamy zadania, terminy, a także niezbędne informacje w przykładowym harmonogramie. Warto pamiętać, że w przedszkolach niepublicznych diagnoza gotowości szkolnej i obowiązki dyrektora z nią związane są takie same, jak w przedszkolach publicznych.

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty