Strajkujący pracownicy nie zachowują prawa do wynagrodzenia. Wiele kontrowersji powstało wokół tego, jak w praktyce obliczyć wynagrodzenie nauczycieli za czas strajku. Czy odliczać tylko wynagrodzenie zasadnicze czy też dodatki funkcyjne, stażowe, motywacyjne czy dodatek wiejski. Wątpliwości też budzi ile godzin do przepracowania w dniu strajku miał nauczyciel, a bez tej informacji nie można prawidłowo dokonać odliczeń. Można spotkać co najmniej 4 sposoby liczenia wynagrodzenia nauczycieli za czas strajku. Sprawdźmy, który z nich jest właściwy.
Wkrótce rozpocznie się strajk pracowników oświaty a wraz z nim pojawiają się wątpliwości – jak ustalić wynagrodzenie pracownikom strajkującym i tym, którzy nie strajkują ale w związku ze strajkiem nie mogą realizować swoich obowiązków.
Wprowadzenie obowiązku odrębnego rozliczania dotacji otrzymywanej na dzieci niepełnosprawne oznacza konieczność zmiany sposobu rozliczania wynagrodzeń dla nauczycieli prowadzących zajęcia zarówno z dziećmi posiadającymi orzeczenie, jak i dziećmi zdrowymi. Dowiedz się, jakie zasady stosować.
Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobu opracowywania sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego (Dz.U z 2011 r., Nr 143, poz. 838). Zmianie uległa przede wszystkim forma sprawozdania, która dostępna jest na stronie internetowej MEN.
Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone
Czy chcesz otrzymywać powiadomienia o zmianach prawnych, webinariach i promocjach?
Wyrażając zgodę na otrzymywanie powyższych powiadomień, oświadczam iż zapoznałem/am się z Regulaminem usługi i zgadzam się na stosowanie jego postanowień.