Przywrócenie do pracy a termin rozpoczęcia stażu nauczyciela

Leszek Zaleśny

Leszek Zaleśny

Ekspert w zakresie prawa oświatowego i specjalista w zakresie organizacji i zarządzania oświatą
Data publikacji: 20 marca 2012 r.
Poleć znajomemu
Dokument archiwalny
Pytanie: Nauczyciel miał rozpocząć staż na nauczyciela mianowanego od 1 września 2011 r. (złożył wniosek o rozpoczęcie stażu). Został zwolniony z pracy z dniem 31 sierpnia 2011 r., lecz sąd pracy przywrócił go do pracy. Czy w tej sytuacji należy uznać, że staż na nauczyciela mianowanego rozpoczął się z dniem 1 września 2011 r.? Czy należy przedłużyć staż o okres pozostawania bez pracy, czy zaliczyć ten czas do stażu na podstawie art. 51 § 1 Kodeksu pracy?

Pozostało jeszcze 73 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu Oświatowego a wraz z nim:
Aktualne informacje o zmianach w prawie (24h/dobę)
Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h )
E-szkolenia, webinaria na żywo i bazę ponad 700 narzędzi

Sprawdź, co oferuje Portal Oświatowy »
Uzyskaj dostęp do portalu »

Jeśli posiadasz już konto - zaloguj się:

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła
Nie pamiętam hasła »

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu

PayU »
6.15 zł brutto
Punkty »
50 punktów

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Strona używa plików cookies.
Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się jaki jest cel używania cookies oraz jak zmienić ustawienia cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z bieżącymi ustawieniami przeglądarki.
wiper-pixel