Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Staż nauczyciela

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów związane ze stażem nauczyciela i awansem zawodowym. Teczka nauczyciela nie będzie już kryła przed Tobą żadnych tajemnic! Wykonuj swoje obowiązki związane z awansem nauczycieli zawsze zgodnie z przepisami!

Dodatkowy staż – czy konieczne odwołanie od negatywnej oceny dorobku zawodowego

Pytanie: Nauczyciel kontraktowy uzyskał negatywną ocenę dorobku zawodowego za okres stażu. Czy aby złożyć wniosek o dodatkowy staż w wymiarze 9 miesięcy musi odwołać się od negatywnej oceny dorobku zawodowego?

Czy można zmienić miejsce realizacji stażu

Pytanie: Nauczyciel pozostaje w zatrudnieniu w szkole A w tej szkole uzyskał cząstkową ocenę dorobku zawodowego, aby móc kontynuować staż w szkole B. Czy taka kontynuacja jest możliwa?

6a66b49462d9e9509034ef559cf6044d6c3b593e-xlarge

Archiwizacja dokumentów związanych z awansem zawodowym nauczycieli

W czasie trwania stażu na wyższe stopnie awansu zawodowego, a następnie w trakcie postępowania kwalifikacyjnego na stopień nauczyciela kontraktowego, szkoła wytwarza oraz gromadzi dokumentację. Po zakończeniu procedury awansowej, dokumenty te należy prawidłowo zarchiwizować. Sprawdź, w jaki sposób to zrobić.

Termin rozpoczęcia stażu po wskazaniu dyrektora właściwego do jego prowadzenia

Pytanie: 1 września zatrudniliśmy nauczyciela stażystę, który jest zatrudniony w dwóch placówkach w wymiarze poniżej 0,5 etatu. Kuratorium oświaty wyznaczyło dyrektora odpowiedzialnego za awans 10 września. Kiedy nauczyciel rozpoczął staż – 1 czy 10 września? 

Brak zgody na dodatkowy staż po negatywnej ocenie dorobku zawodowego

Brak zgody na dodatkowy staż po negatywnej ocenie dorobku zawodowego

Nauczyciel, który uzyskał ostateczną negatywną ocenę dorobku zawodowego może, za zgodą dyrektora, odbyć dodatkowy staż w wymiarze 9 miesięcy. Sprawdź, co z awansem zawodowym nauczyciela, gdy dyrektor nie wyrazi zgody na dodatkowy staż. 

Otwarcie stażu w roku szkolnym 2020/2021

Otwarcie stażu w roku szkolnym 2020/2021

Z początkiem roku szkolnego do dyrektora napłyną wnioski o rozpoczęcie stażu a nowozatrudnieni nauczyciele stażyści będą mogli rozpocząć drogę awansu zawodowego. Nie każdy nauczyciel będzie mógł jednak ten staż otworzyć. Poznaj warunki rozpoczęcia stażu w roku szkolnym 2020/2021.

Realizacja stażu w dodatkowym miejscu pracy

Pytanie: Czy nauczyciel zatrudniony w dwóch placówkach (w jednej w pełnym wymiarze a w drugiej na pół etatu) może wybrać szkołę, w której będzie realizować staż czy musi go odbyć w podstawowym miejscu pracy?

Realizacja stażu przy pensum łączonym

Pytanie: Czy nauczyciel, który prowadzi różnego rodzaju zajęcia, jednakże łącznie jest zatrudniony w wymiarze ½ pensum, może odbywać staż?

Skrócenie stażu na stopień nauczyciela dyplomowanego

Pytanie: W jakich sytuacjach może być skrócony staż nauczyciela mianowanego ubiegającego się o stopień zawodowy nauczyciela dyplomowanego?  

Urlop wychowawczy nie zawsze przedłuży staż

Pytanie: Nauczyciel złożył wniosek o otwarcie stażu z dniem 1 września w czasie trwania urlopu uzupełniającego (1 września – 15 października) następnie korzystał z urlopu wychowawczego od 16 października do 12 listopada. O ile należy przedłużyć staż?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel