Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Ważne wydarzenia dla szkół i przedszkoli

W zakładce „Ważne wydarzenia dla szkół i przedszkoli” znajdziesz najważniejsze informacje dla Twojej placówki. To zbiór aktualności na temat imprez, programów, konkursów, a także terminów czatów z ekspertami Portalu Oświatowego. Tu również zamieszczamy informacje o zbliżających się konferencjach, szkoleniach czy webinariach. Bądź na bieżąco z ważnymi wydarzeniami dla Ciebie i Twojej placówki!

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Projekt [email protected] zachęca szkoły w Europie, aby około 29 kwietnia zorganizowały w swych placówkach spotkania z seniorami. Jednym z założeń jest m.in. przełamywanie stereotypów związanych z wiekiem, pokazanie, że starszy nie znaczy niewidzialny, a dojrzałość oznacza wiedzę i doświadczenie, które można przekazać młodszemu pokoleniu.

Czy przedszkolak jest gotowy na szkołę podstawową?

Do 30 kwietnia dyrektorzy placówek, w których odbywa się roczne przygotowanie przedszkolne muszą przekazać rodzicom informację o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej.

Ostatni dzwonek na wzięcie udziału w "Cyfrowej szkole"

18 kwietnia 2012 r. upływa termin na złożenie do organu prowadzącego wniosku o dofinansowanie zakupu pomocy dydaktycznych w ramach programu „Cyfrowa szkoła”.

RPD: "Tak" dla III Protokołu Fakultatywnego do Konwencji o Prawach Dziecka

Rzecznik Praw Dziecka zwrócił się do Minister Edukacji Narodowej z prośbą o jak najszybsze podjęcie działań mających na celu wejście w życie wobec Polski, przyjętego 19 grudnia 2011 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, III Protokołu Fakultatywnego do Konwencji o Prawach Dziecka.

Internetowy pakiet edukacyjny "Jan Karski i jego czasy"

Dnia 18 kwietnia 2012 r. o godz. 12.00 w Muzeum Historii Polski przy ul. Senatorskiej 35 w Warszawie odbędzie się prezentacja interdyscyplinarnego pakietu edukacyjnego „Jan Karski i jego czasy”.

140 milionów złotych na "Wyprawkę szkolną"

W 2012 r. na dofinansowanie kosztów zakupu podręczników przez rodziców rząd chce przeznaczyć 140 milionów złotych. To aż o 25 mln zł. więcej niż w zeszłym roku (2011 rok - 115 mln, 2010 rok - 103 mln). Dodatkowo dla rodziców uczniów klas pierwszych szkół podstawowych zwiększono do 504 zł próg dochodów na członka rodziny pozwalający na otrzymanie zwrotu kosztów zakupu podręczników. Projekt Rządowego program pomocy uczniom „Wyprawka szkolna" został 6 kwietnia przekazany do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych.

Głos rodziców w dyskusji o edukacji

Dnia 4 kwietnia odbyło się pierwsze spotkanie Forum Rodziców przy ministrze edukacji narodowej. Forum ma być stałym miejscem dialogu i współpracy ministerstwa z przedstawicielami rodziców. Da też możliwość wymiany doświadczeń między jego uczestnikami. Minister Krystyna Szumilas, podczas spotkania podkreślała, że głos rodziców jest bardzo ważny w dyskusji o edukacji i że cieszy się, że już 33 organizacje przyjęły zaproszenie do współpracy.

Konkurs fotograficzny "Wszystkie Dzieci Świata"

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie zaprasza do udziału w VI Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Wszystkie Dzieci Świata" Pacanów 2012.

"Pozwólmy zwierzętom żyć tam, gdzie się urodziły" - projekt WWF dla podstawówek

Projekt edukacyjny WWF Polska "Pozwólmy zwierzętom żyć tam, gdzie się urodziły" skierowany jest do szkół podstawowych i ma zasięg ogólnopolski. Z każdego województwa do kampanii zakwalifikuje się pierwsze 50 szkół, które zgłoszą chęć udziału poprzez rejestrację za pomocą karty zgłoszenia.

Prawa człowieka: Teraz! - bezpłatny program dla młodzieży

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym projekcie dla młodzieży i nauczycieli. Dzięki projektowi młodzi ludzie uświadomią sobie, że są współodpowiedzialni za społeczność, której są członkami i mogą dokonywać realnych zmian na jej rzecz; nauczą się reagować na problemy lokalne i wprowadzać w życie swoje pomysły.

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel