Nie tylko z powodu kwarantanny ale także przewlekłych chorób i innych czynników wysokiego ryzyka zarażenia koronawirusem, pracownicy, zarówno nauczyciele jak i niepedagogiczni, wnioskują o możliwość pracy zdalnej. Sprawdź, kiedy jest to możliwe, gdy szkoła pracuje w trybie stacjonarnym.
Zgodnie z wytycznymi GIS opracowanymi wraz z Ministrem Edukacji Narodowej i Ministrem Zdrowia obowiązkiem dyrektora szkoły i przedszkola jest wyznaczenie miejsca celem ewentualnej izolacji dziecka z objawami mogącymi wskazywać na COVID-19. Powstaje pytanie, jakie miejsce będzie właściwe na taką izolację.
Quo vadis Oświato? 3 dni rozmów o wielkich niewiadomych, małych zwycięstwach i trudnych potyczkach podczas Maratonu Oświatowego 2020
Dodatkowe zabezpieczenia dla dzieci z chorobami przewlekłymi, nauczanie indywidualne w formie zdalnej – resort edukacji wraz z resortem zdrowia i GIS przewidzieli aktualizację dotychczasowych wytycznych. Nowości dotyczą zarówno wytycznych ogólnych dla szkół, jak i w zakresie żółtej i czerwonej strefy.
W życie wchodzą nowe rozwiązania dotyczące <a >indywidualnego nauczania oraz indywidualnego rocznego przygotowania przedszkolnego. Jak wskazuje MEN, jest to podyktowane potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom objętym tym nauczaniem.
Podstawowym warunkiem bezpiecznego rozpoczęcia każdego nowego roku szkolnego jest zapewnienie przez dyrektora bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu w szkole, a także bezpiecznych i higienicznych warunków uczestnictwa w zajęciach organizowanych przez szkołę poza jej obiektami przez dyrektora szkoły (§ 2 rozporządzenia MENiS z 31 grudnia 2002 r.). W obecnym roku szkolnym nie wystarczy jednak tradycyjny przegląd budynku i terenu szkoły. Należy bowiem wdrożyć pewne rozwiązania w związku z aktualną sytuacją epidemiczną. Rozszerzony zakres kontroli pozwoli na ustalenie, czy w czasie zagrożenia epidemiologicznego szkoła jest przygotowana do pracy w nowym roku szkolnym formule stacjonarnej oraz jakie działania powinny być jeszcze podjęte, by zapewnić bezpieczeństwo osobom przebywającym na jej terenie.
Prezentujemy zaktualizowane wytyczne sanitarno-epidemiczne dla dyrektorów przedszkoli. Obowiązuję one od 26 sierpnia 2020 r.
Przepisy obowiązujące w okresie pandemii pozwalają na tymczasowe przeniesienie pracownika oświaty do innej jednostki samorządowej.
W wytycznych GIS, MZ i MEN przewidziano obowiązek wprowadzenia procedury postępowania na wypadek zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID-19. Powinna być ona uruchomiona niezwłocznie w przypadku zidentyfikowanie osoby posiadającej symptomy zakażenia koronawirusem.
Copyright © 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | Właściciel Portalu: Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.