Portal Oświatowy i Grupa Wydawnicza Oświata zapraszają na I Ogólnopolską Konferencję Oświatową pod hasłem „Reforma Oświaty 2017”. Konferencja odbędzie się 15 listopada 2016 r. w Warszawie. Dla stałych Czytelników Portalu Oświatowego przygotowaliśmy specjalny prezent – 20% rabatu.
Projekt Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) zakłada stworzenie sieci dostępu do internetu łączącej wszystkie szkoły w Polsce. Ma również za zadanie dostarczyć szkołom treści edukacyjne. Co jeszcze zmieni w szkołach OSE?
Dzięki poniższemu formularzowi zgłoszeniowemu, możecie Państwo skorzystać z 10% RABATU na udział w wydarzeniu: http://cpi.com.pl/imprezy/2016/bkc/formularz_pr10.php
Startuje VIII edycja „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. Szkoły podstawowe z całej Polski zapraszamy do bezpłatnego udziału w największym programie edukacyjnym o tematyce bezpieczeństwa.
„Konkurs: Misja – Książka!” to literacki turniej pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, w którym uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych napiszą i przygotują do wydania własne zbiory opowiadań.
Rusza nabór szkół podstawowych do programu „Owoce i warzywa w szkole”. W tym roku szkolnym zmieniły się zasady przystąpienia do programu – wystarczy tylko zawarcie umowy szkoły z jednym z zatwierdzonych przez Agencję Rynku Rolnego dostawców. Sprawdź, do kiedy można składać wnioski.
Najwyższa Izba Kontroli przeprowadzi kontrolę wdrażania zasad zdrowego żywienia w szkołach publicznych. Rozpocznie się ona jesienią, a dotyczyć będzie samorządów i szkół z pięciu województw. Jak powinny działać szkoły, żeby dobrze wykorzystywać środki publiczne przeznaczone na programy żywieniowe – na to pytanie chce znaleźć odpowiedź NIK.
Koniec roku szkolnego w szkołach wiąże się z obowiązkiem wypłaty odpraw dla zwolnionych nauczycieli, a także odpraw emerytalno-rentowych. Istnieje możliwość pozyskania dodatkowych środków na ten cel o ile samorząd złoży stosowny wniosek w terminie do 10 października.
Gimnazja publiczne i niepubliczne, które nie są w zespołach szkół, będą miały 5 lat na to, by stać się szkołami podstawowymi – poinformowała minister edukacji narodowej. I choć na przepisy prawne wprowadzające nowe regulacje trzeba jeszcze poczekać, to już widać kierunek zmian. Przedstawiamy główne założenia zaprezentowane przez minister edukacji narodowej.
Rzecznik Praw Pacjenta we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji przygotował dla uczniów szkół podstawowych lekcje wychowawcze na temat praw przysługujących pacjentom w Polsce. Dyrektorzy placówek mogą również zamówić lekcje tematyczne, przeprowadzane w szkołach przez ekspertów Rzecznika Praw Pacjenta. Poznaj szczegóły!
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty