Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Zmiany w prawie oświatowym

Zakładka „Zmiany w prawie oświatowym” to zbiór artykułów o najnowszych przepisach, informacje o wejściu w życie nowych ustaw i rozporządzeń. Znajdziesz tu wyczerpujące informacje na temat wprowadzanych zmian w prawie oświatowym i nie tylko. Dzięki stale aktualizowanym treściom zyskasz pewność, że jesteś na bieżąco z przepisami i że żadna zmiana w prawie Cię nie zaskoczy! Sprawdź, kiedy i jakie przepisy prawa oświatowego wchodzą w życie i w jaki sposób zastosować je w swojej placówce oświatowej.

pieniądze w prezencie

Rząd przyjął Wyprawkę szkolną na rok 2019/2020

Rada Ministrów przyjęła uchwałę i rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych. Celem Rządowego programu „Wyprawka szkolna” jest wyrównywanie szans edukacyjnych i wspieranie rozwoju edukacyjnego uczniów przez dofinansowanie zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych. Sprawdź, co znajduje się w przyjętych aktach prawnych.

Karta Nauczyciela 2019 - projekt nowelizacji

Karta Nauczyciela 2019 - wykaz zmian

11 lipca 2019 r. ogłoszono w Dzienniku Ustaw ustawę zmieniającą Kartę Nauczyciela.  Sprawdź, co się zmieni w Karcie Nauczyciela jeszcze w 2019 roku.

Depositphotos_4879065_m-2015

Nowelizacja Karty Nauczyciela podpisana przez Prezydenta!

Prezydent RP podpisał nowelizację Karty Nauczyciela. Szeroko zakrojone zmiany wejdą w życie 1 września 2019 r.

Nowy wzór świadectwa pracy już obowiązuje

Nowy wzór świadectwa pracy już obowiązuje

Od 29 czerwca 2019 r. należy posługiwać się nowym wzorem świadectwa pracy, który nie zawiera już imion rodziców.   

 Sekretarz stanu MEN będzie Pełnomocnikiem Rządu

Pełnomocnik Rządu ds. wspierania wychowawczej funkcji szkoły

W celu zwiększenie bezpieczeństwa w szkołach i placówkach, ograniczanie zjawiska agresji rówieśniczej, uczenia tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka został powołany Pełnomocnik Rządu do spraw wspierania wychowawczej funkcji szkoły i placówki. Został nim sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

wzór karty wypadku przy pracy

Wypadki przy pracy – nowe wzory dokumentów

W czerwcu wchodzi w życie nowy wzór statystycznej karty wypadku oraz protokołu ustalenia przyczyn i okoliczności wypadku przy pracy. Do końca roku będzie można jednak wykorzystać zapas starych wzorów.

09a1d31f63730c9d809e1dbd71b1a56b0e51b25d-xlarge

Zakończenie zajęć w szkołach artystycznych – są już nowe przepisy

18 czerwca 2019 r. wchodzi w życie nowelizacja rozporządzeń w sprawie organizacji roku szkolnego w szkołach artystycznych, zgodnie z którą zajęcia dydaktyczno – wychowawcze zakończą się 19 czerwca 2019 r.

ekwiwalent za urlop 2019

Ferie szkolne rozpoczną się 20 czerwca 2019 r.

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zakończą się 19 czerwca 2019 r., zaś ferie letnie rozpoczną już 20 czerwca 2019 r., co wpłynie na liczbę dni urlopu, za który nauczycielom będzie trzeba wypłacić ekwiwalent. Ta zmiana weszła już w życie.

b2e8e5e1737151d16bdda70790b3089ea7f82adc-large

Koniec ze straszeniem RODO! Znowelizowano Kodeks karny

Niepokój a nawet popłoch w związku z wdrażaniem przepisów RODO udzielił się licznym administratorom danych. Fakt ten starali się wykorzystać różni oszuści, grożąc – również szkołom - doprowadzeniem do wszczęcia kontroli i do nałożenia wysokich kar finansowych. Wskutek nowelizacji Kodeksu karnego taki czyn będzie uznawany za przestępstwo.

e31e90b5923002fc2e23f938feb7b5346aeaea88-xlarge

Podstawy programowe dla 215 zawodów – podpisano nowe rozporządzenie MEN

Minister Edukacji Narodowej podpisał rozporządzenie w sprawie podstaw programowych kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego oraz dodatkowych umiejętności zawodowych w zakresie wybranych zawodów szkolnictwa branżowego. Nowością jest m.in. uwzględnienie kryteriów weryfikacji efektów kształcenia.

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel