Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Płace w oświacie

Znajdziesz tu orzeczenia Sądu Najwyższego na temat wynagrodzenia za pracę, dodatków do wynagrodzenia, trzynastki w oświacie czy przyznawania świadczeń z ZFŚS w szkole i przedszkolu.

Dodatkowe wynagrodzenie roczne w oświacie

mężczyzna sprawdza zawartość portfela

SN: Do podstawy trzynastki nie wlicza się wynagrodzenia za urlop dla poratowania zdrowia

„Przy ustalaniu wysokości dodatkowego wynagrodzenia rocznego wypłaconego na podstawie ustawy z dnia 12 grudnia 1997 r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej (....) nie uwzględnia się wynagrodzenia otrzymanego przez nauczyciela w czasie urlopu dla poratowania zdrowia.” (uchwała Sądu Najwyższego z 10 października 2000 r.).

Chorowity pracownik nie otrzyma trzynastki (orzeczenie z omówieniem)

„Okresy pobierania przez pracownika niezdolnego do pracy wynagrodzenia i zasiłku chorobowego nie podlegają wliczeniu do 6-miesięcznego okresu przepracowanego w danym roku kalendarzowym, wymaganego do nabycia prawa do dodatkowego wynagrodzenia rocznego na podstawie art. 2 ust. 2 ustawy z dnia 12 grudnia 1997 r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej (Dz.U. Nr 160, poz. 1080 ze zm.)”.Uchwała Sądu Najwyższego z 7 lipca 2011 r., III PZP 3/11

Nauczyciel pracujący w zakładowej organizacji związkowej ma prawo do trzynastki (orzeczenie z omówieniem)

Pełnienie funkcji członka zarządu w zakładowej organizacji związkowej jest wykonywaniem pracy u danego pracodawcy w rozumieniu art. 2 ustawy z 12 grudnia 1997 r. Wynagrodzenie otrzymane za okres kadencji jest wliczane do podstawy wymiaru trzynastki. Uchwała Sądu Najwyższego  z 13 grudnia 2005 r., II PZP 9/05.

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Dodatkowe wynagrodzenie roczne w oświacie »

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql