Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Awans zawodowy

Znajdziesz tu orzeczenia sądów administracyjnych związanych z uzyskiwaniem stopni awansu zawodowego nauczycieli. Sprawdź, jakie inni dyrektorzy popełnili błędy i bądź pewny, że postępujesz zgodnie z prawem.

Nadanie stopnia nauczyciela kontraktowego z mocy prawa po ustaniu zatrudnienia

Archiwalny Nadanie stopnia nauczyciela kontraktowego z mocy prawa po ustaniu zatrudnienia

Karta Nauczyciela przewiduje sytuacje, w których z dniem zatrudnienia po raz pierwszy w szkole nauczyciel uzyskuje wyższy stopień awansu zawodowego niż stopień nauczyciela stażysty. Nadanie stopnia awansu zawodowego następuje w takim przypadku z mocy prawa, a decyzja nadająca stopień nauczyciela kontraktowego lub mianowanego ma jedynie charakter deklaratoryjny tj. potwierdzający ten fakt. Możliwe jest zatem jej ostateczne wydanie już po ustaniu zatrudnienia.

Archiwalny Umotywowany brak akceptacji komisji uniemożliwia wydanie decyzji o nadaniu stopnia awansu (orzeczenie z omówieniem)

W decyzji odmawiającej nadania stopnia awansu zawodowego, organ decyzyjny nie jest zobowiązany powtórnie dokonać oceny dorobku zawodowego nauczyciela.   Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 26 kwietnia 2007 r., I OSK 1056/06.

Archiwalny W sprawie dopuszczenia do rozpoczęcia stażu nie wydajesz decyzji (orzeczenie z omówieniem)

Jeżeli nauczyciel spełnia ustawowe wymagania uzasadniające ubieganie się o wyższy stopień awansu zawodowego, to warunkiem rozpoczęcia stażu jest jedynie jego wniosek o staż, skierowany do dyrektora szkoły. Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 12 lipca 2002 r., II SA 336/02.

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql