Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Awans zawodowy

Znajdziesz tu orzeczenia sądów administracyjnych związanych z uzyskiwaniem stopni awansu zawodowego nauczycieli. Sprawdź, jakie inni dyrektorzy popełnili błędy i bądź pewny, że postępujesz zgodnie z prawem.

Archiwalny Umotywowany brak akceptacji komisji uniemożliwia wydanie decyzji o nadaniu stopnia awansu (orzeczenie z omówieniem)

W decyzji odmawiającej nadania stopnia awansu zawodowego, organ decyzyjny nie jest zobowiązany powtórnie dokonać oceny dorobku zawodowego nauczyciela.   Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 26 kwietnia 2007 r., I OSK 1056/06.

Archiwalny W sprawie dopuszczenia do rozpoczęcia stażu nie wydajesz decyzji (orzeczenie z omówieniem)

Jeżeli nauczyciel spełnia ustawowe wymagania uzasadniające ubieganie się o wyższy stopień awansu zawodowego, to warunkiem rozpoczęcia stażu jest jedynie jego wniosek o staż, skierowany do dyrektora szkoły. Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 12 lipca 2002 r., II SA 336/02.

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel