Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała informację o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu maturalnego w Formule 2023 oraz w Formule 2015 na rok szkolny 2022/2023.
Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała obszerną informacją na temat egzaminu maturalnego i ósmoklasisty w 2023 r. Znalazły się tam m.in. terminy egzaminów.
Są już opublikowane wymagania egzaminacyjne, które będą obowiązywały absolwentów 4-letniego liceum ogólnokształcącego i 5-letniego technikum na egzaminie maturalnym w 2023 i 2024 r.
Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wstępną informację na temat wyników egzaminu maturalnego w 2022 r. Zdawalność w tym roku sięgnęła 78,2%. Więcej informacji poniżej.
Nowelizacja ustawy o systemie oświaty rodzi konieczność wprowadzenia zmian w zakresie egzaminu maturalnego. Poznaliśmy już projekt rozporządzenia regulującego te kwestie. Sprawdź, co zmieni się w zakresie matury – planowane zmiany prezentujemy w tabeli.
Do najważniejszych zmian związanych z nowelizacją ustawy o systemie oświaty należą te związane z egzaminami ósmoklasisty i maturalnymi w kolejnych latach szkolnych. Egzaminy będą przeprowadzane na podstawie odrębnych wymagań i na stałe zostaną przesunięte z kwietnia na maj. Co jeszcze się zmieni? Sprawdzamy szczegóły zmian!
Ukazały się projekty rozporządzeń dotyczące nowych wymagań na egzaminach w latach szkolnych 2022/2023 oraz 2023/2024. Przewidują one, że tak jak w ostatnich dwóch latach egzaminy będą przeprowadzane na podstawie wymagań określonych w rozporządzeniach.
Dyrektor CKE w specjalnym komunikacie wskazał, jakie wymogi bezpieczeństwa sanitarnego będą obowiązywały podczas egzaminu ósmoklasisty, maturalnego, a także egzaminów zawodowych.
Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała informacje dotycząca egzaminu ósmoklasisty i gimnazjalnego dla obywateli Ukrainy. W materiałach znalazły się także deklaracje przystąpienia do egzaminów.
W życie weszło rozporządzenie regulujące kwestie kształcenia uczniów z Ukrainy. Przewidziano w nim m.in. możliwość przystąpienia do egzaminu ósmoklasisty, maturalnego, a także zawodowego.
Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiła harmonogram działań związanych z wdrożeniem nowej formuły egzaminu maturalnego (Formuła 2023). Egzaminy próbne będzie już można przeprowadzać w nowej formule. Sprawdź harmonogram!
Rozpoczęto prekonsultacje propozycji wymagań egzaminacyjnych dotyczących egzaminu maturalnego począwszy od roku szkolnego 2022/2023. Potrwają one do 10 stycznia 2022 r.
W obecnym roku szkolnym deklaracja przystąpienia do egzaminu maturalnego będzie mogła być złożona elektronicznie. Taką zmianę przewidziano w nowelizacji rozporządzenia covidowego.
Copyright © 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | Właściciel Portalu: Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.