Ministerstwo Edukacji Narodowej wyjaśnia - uczniowie objęci, z uwagi na stan zdrowia, indywidualnym nauczaniem mogą brać udział w zajęciach edukacyjnych organizowanych dla klasy. MEN zajął się tą kwestią w związku z wieloma pytaniami rodziców dzieci objętych indywidualnym nauczaniem, napływającymi do resortu.
„Nakręćmy się na czytanie!” - tym hasłem Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie „Książki naszych marzeń”. Zgłoszenia można przesyłać do 10 grudnia 2014 r.
Uczniowie II klas gimnazjów znaleźli się w czołówce uczniów z najlepszymi wynikami w Międzynarodowym badaniu kompetencji komputerowych i informacyjnych (ICILS). Badanie sprawdzało jak gimnazjaliści potrafią ocenić, przekształcić i podzielić się informacją przy użyciu komputera.
”Mamy nadzieję, że ustanowienie Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, uświadomi dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, a dorosłym przypomni, że mają tych praw zawsze przestrzegać” - piszą we wspólnym liście, przesłanym dzisiaj do wszystkich szkół, szefowa MEN i Rzecznik Praw Dziecka. Dziś po raz pierwszy obchodzimy to święto.
Istnieje niebezpieczeństwo, że dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie indywidualnego nauczania będą wykluczane z zajęć z rówieśnikami - alarmuje Rzecznik Praw Dziecka i zwraca się w tej sprawie do Ministra Edukacji Narodowej.
Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza uczniów gimnazjów do udziału w konkursie, który ma upowszechnić kształcenie zawodowe. Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie muszą przygotować pracę na temat „Wybiorę szkołę zawodową, bo…” Prace można przesyłać do kuratoriów oświaty do 31 marca 2015 r.
W tym roku po raz pierwszy będziemy obchodzić Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. 20 listopada to także rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. MEN i Rzecznik Praw Dziecka zachęcają nauczycieli do zorganizowania w tym dniu lekcji związanych z prawami i potrzebami dzieci.
Do 16 stycznia 2015 r. szkoły prowadzące kształcenie zawodowe mogą zgłosić swój udział w konkursie, który ma na celu wyłonienie oraz promocję szkół i pracodawców osiągających wysoką jakość i efektywność współpracy w kształceniu zawodowym.
Do grudnia 2014 r. dyrektorzy, nauczyciele, rodzice dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół oraz uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych mogą wziąć udział w konsultacjach społecznych, realizowanych w ramach ogólnopolskiego, systemowego projektu „Szkoła Współpracy”.
Konkurs Ministerstwa Edukacji Narodowej ma na celu upowszechnianie kształcenia zawodowego. Zadanie konkursowe polega na zaprezentowania kształcenia zawodowego tak, by zachęcić młodych ludzi do świadomego planowania kariery edukacyjno - zawodowej. Formuła konkursu jest otwarta - uczniowie mogą zaprezentować swój talent w jednej z trzech kategorii: praca pisemna, praca plastyczna lub film.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty