Uczeń z niepełnosprawnością ruchową w tym z afazją wymaga organizacji zajęć rewalidacyjnych. Czy takie zajęcia powinien prowadzić logopeda? Jakie kwalifikacje są wymagane w tym zakresie?
W umowie o pracę nauczyciela zamieszcza się m.in. informację o przysługującym wynagrodzeniu lub zasadach jego ustalania. Częstym błędem jest wskazywanie nieprawidłowej podstawy prawnej przysługującego wynagrodzenia oraz wpisywanie do umowy o pracę zbyt szczegółowych zapisów. Jeśli wynagrodzenie w umowie o pracę nauczyciela jest źle wskazane, każdorazowa jego zmiana będzie wymagała zmiany treści umowy o pracę. Sprawdź, jak poprawnie wskazać wynagrodzenie w umowie o pracę nauczyciela.
Pracownik może przystąpić do PPK według własnego wyboru. Pracownicze plany kapitałowe są programem dodatkowego i dobrowolnego oszczędzania na emeryturę. Pieniądze w nich zgromadzone są prywatną własnością uczestników. Sprawdź, czy składki na PPK są uwzględniane w analizie wydatków na potrzeby ustalenia wysokości jednorazowe
Do odzyskania nadpłaty wynagrodzenia czy też odszkodowania od pracownika dla szkoły nie zawsze wystarczy sam wyrok sądu. Czasami konieczne będzie skierowanie sprawy do komornika sądowego. Sprawdź jakie działania podjąć, aby wyegzekwować środki od pracownika szkoły.
Co jeśli ustępujący dyrektor szkoły przebywa na zwolnieniu lekarskim do końca wakacji? Jak wobec powyższego powinno przebiegać przekazanie szkoły nowemu dyrektorowi? Sprawdzamy w przepisach.
Z końcem roku szkolnego odchodzą z pracy nie tylko nauczyciele zwolnienie przez dyrektora, lecz także ci, którzy sami zdecydowali się zrezygnować z pracy w szkole. Sprawdź, jaka jest prawidłowa podstawa prawna rozwiązania stosunku pracy z inicjatywy nauczyciela w świadectwie pracy.
Rada pedagogiczna opiniuje m.in. propozycje dyrektora szkoły lub placówki w sprawach przydziału nauczycielom stałych prac i zajęć w ramach wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatkowo płatnych zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych. Co to znaczy? Odpowiedź w artykule.
Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać stosunku pracy pracownika, który jest nieobecny w pracy m.in. z powodu choroby. Sprawdź, kiedy nastąpi rozwiązanie umowy o pracę po wypowiedzeniu złożonym przez pracownika w czasie choroby.
Czy zajęcia wspomagające muszą być uruchomione od początku września? Czy mogą się zacząć w późniejszym terminie, np. od października? Czy wszystkie grupy muszą mieć jednakową liczbę godzin tych zajęć? Sprawdzamy, co na ten temat mówią przepisy.
Czy w przypadku zapłaty za część wypoczynku dziecka bonem turystycznym dofinansowanie z środków ZFŚS należy obliczać od całej kwoty usługi czy tylko od wartości usługi pomniejszonej o wykorzystany bon? Takie pytanie może nurtować osoby administrujące zakładowym funduszem świadczeń socjalnych w wakacje 2021 r.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty