Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Świadectwo pracy

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące prowadzenia akt osobowych pracowników szkoły . Świadectwa pracy, akta osobowe pracowników oraz wewnątrzzakładowe akty prawa nie będą już sprawiały Ci problemów!

Odwołanie od wypowiedzenia do sądu pracy a obowiązek wydania świadectwa pracy i wypłaty odprawy

Pytanie: Czy należy wydać świadectwo pracy i wypłacić sześciomiesięczną odprawę nauczycielowi, z którym rozwiązano umowę o pracę ze względu na likwidację oddziałów w szkole, z dniem 31.08.2016 r.? Nauczyciel odwołał się do sądu pracy, gdzie obecnie trwa rozprawa o przywrócenie do pracy.

Przeniesienie służbowe nauczyciela a świadectwo pracy

Pytanie: Nauczycielka mianowana była zatrudniona w naszej szkole od 01.09.1997 r. Została przeniesiona z dniem 01.09.2015 r. na podstawie art. 18 Karty Nauczyciela do innej szkoły, Z drugiej szkoły została z dniem 01.09.2016 r. przeniesiona również na podstawie art. 18 Karty Nauczyciela do trzeciej szkoły. Druga szkoła wystawiła świadectwo pracy za okres od 01.09.2015 do 31.08.2016 r. wpisując w pkt. 3 lit b (szczególne przypadki rozwiązania: przeniesienie na podstawie art. 18 pkt. 4 Karty Nauczyciela). Nauczycielka ma pominięty okres zatrudnienia w naszej szkoły (od 01.09.1997 do 31.08.2015 r.) i żąda byśmy wystawili jej świadectwo pracy. Czy żądanie jest uzasadnione?

Nie można prostować błędów w duplikacie świadectwa

Pytanie: W szkole, w której pracuję, jest archiwum akt osobowych zlikwidowanej w 2007 roku innej szkoły. Były pracownik zlikwidowanej szkoły zwrócił się z prośbą w wystawienie duplikatu świadectwa pracy? Czy wystawiając duplikat, mogę prostować błędy w świadectwie pracy?

Skrócenie okresu wypowiedzenia za porozumieniem stron nie musi być wskazywane w świadectwie pracy

Pytanie: Pracownik niepedagogiczny szkoły wypowiedział umowę o pracę za 3 miesięcznym wypowiedzeniem, które upłynie 31 sierpnia, ale zwrócił się z prośbą do pracodawcy o wcześniejsze rozwiązanie umowy tj. 29 sierpnia za porozumieniem stron. Czy w pkt 6 świadectwa pracy należy wpisać zastosowany tryb skrócenia okresu wypowiedzenia?

Praktyczne aspekty wypełniania świadectwa pracy

Pytanie: Dwie nauczycielki otrzymały wypowiedzenie umowy o pracę, które upłynie z dniem 31 sierpnia 2016 r. w ramach zwolnień indywidualnych. Jedna z nauczycielek przebywa do końca sierpnia na urlopie bezpłatnym, druga na urlopie wychowawczym. Sporządzając świadectwo pracy, co należy wpisać w ust. 4 pkt 1 świadectwa pracy: "wykorzystała urlop wypoczynkowy w wymiarze: ... " – „nie dotyczy” czy „0 dni”?

Wystawienie świadectwa pracy po kilku latach

Pytanie: Dzień dobry, nauczyciel zwrócił się do naszej placówki o wystawienie świadectwa pracy, bo twierdzi, że nie zostało mu wystawione, a w aktach osobowych nie ma śladu świadectwa pracy, tylko jest kopia umowy o pracę. Czy na podstawie umowy o pracę mogę wystawić duplikat świadectwa, a jeśli tak to z jakimi datami?

Praca nauczycielska nie jest już pracą w szczególnym charakterze

Pytanie: W 2014 r. pracownica otrzymała świadectwo pracy. W dniu dzisiejszym prosiła o sprostowanie świadectwa pracy, ponieważ w pkt 8 - praca w szczególnych warunkach ma wpisane "pedagog szkolny" ma być "psycholog szkolny". Czy należy je sprostować?

Czy można wydać ponownie świadectwo pracy?

Pytanie: Jeden z pracowników byłej Szkoły Podstawowej, która mieściła się w obecnym gimnazjum zwrócił się z prośbą o wydanie duplikatu świadectwa pracy w związku z pracą, którą wykonywał w przeszłości w szkole podstawowej jako konserwator stolarz. W szkolnym archiwum znajduje się śladowa ilość dokumentów tego pracownika, tj. tylko kwestionariusz osobowy i umowa o pracę, która nie jest podpisana ani przez pracodawcę ani nawet przez pracownika. Czy na tej podstawie możemy wydać świadectwo pracy?

Skierowanie nauczyciela kontraktowego do nauczania religii w innej placówce - rozwiązanie umowy i treść świadectwa pracy

Pytanie: Jaką podstawę prawną powinnam wpisać w świadectwie pracy katechetce ze stopniem awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego, która  otrzymała przeniesienie do innej placówki od kurii? Czy ta osoba powinna napisać do dyrektora podanie o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron ?

Wydanie świadectwa pracy w czasie trwania zatrudnienia

Pytanie: Od 10 lat zatrudniamy w pełnym wymiarze pracownika niepedagogicznego. Od 1 września będzie on pracował na pół etatu na dotychczasowym stanowisku i jednocześnie chce podjąć pracę na stanowisku nauczyciela. Czy należy wydać świadectwo pracy za okres od 23.06.2005 r. do 31.08.2015 r.? Jeśli nie, to jak ma on udokumentować dotychczasowy staż pracy u innego pracodawcy?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Strona używa plików cookies.
Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się jaki jest cel używania cookies oraz jak zmienić ustawienia cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z bieżącymi ustawieniami przeglądarki.
wiper-pixel